Başlangıç / Basından / AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. Kadir Topbaş ve 6 bürokratı sanık oldu. AKP İstanbul Milletvekili Adayı olan Gazeteci Dursun Boran. Topbaş’ı hem Cumhurbaşkanına şikayet etti. Hem Suç duyurusu yaptı.

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

Büyükçekmece Savcılığına yapılan suç duyurusunu savcı Hasan Emiroğlu işleme koydu 2017 / 546  D.İ numarasıyla İstanbul Çağlayan Adliyesine gönderdi.

CUMHURBAŞKANI BEDELİ NE OLURSA OLSUN KAÇAKLARI YIKIN DİYOR! 

Sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidarımıza da mal olsa kaçakları yıkacağız diyor Vatan ‘ın haberinde. Ama Topbaş, diğer sanıklar bariyerleri  5  senedir yıkmayıp seyrediyor. Görevi kötüye kullanma suçu işliyor ( TCK 257) Kamu düzenini, huzur ve sükunu bozuyorlar. Kamu yolları 5 senedir bariyerler ile GASP edilmiş diyen Dursun Boran. Kimsenin suç işleme imtiyazı yok dedi.

İstanbul halkı, Topbaş ve partiye suçluları kayırsın, yolsuzluklara seyirci kalsın diye oy vermedi. Bariyerleri söküp atmayan Topbaş suçlu. Suça seyirci kalıyor. Ak Parti 3 Y ile mücadele etmek için kuruldu. ( Yasaklar, Yolsuzluklar, Yokluklar ) kimse bu ülküye gölge düşüremez diyen Boran.

İHMAL Mİ VAR MENFAAT Mİ ? Topbaş, sebepsiz zenginleşmeye neden oluyor .

İşte O suç duyurusu :

İSTANBUL CUMHURİYET SAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ     :   Gazeteci. Dursun Boran, Alkent 2000 Mah. Ç.. Bul. Di… Sk. 9 Büyükçekmece- Istanbul. TC.  TEL: .dursunboran.com

ŞÜPHELİ      : 

1- Kadir Topbaş. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı.Unkapanı- Fatih İstanbul. Tel: 455235- 455270

  • Mevlüt Bulut. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yr. Aynı Adres.
  • Tayfun Karali. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı  Aynı Adres.

4- Yunus Emre Küçük. İmar Müdürü. Aynı Adres.

5-  Hayri Baraçlı. Genel Sekreter. İBB Merter- İstanbul . 0212. 4551440

6- Gökhan Yılmaz. İmar Daire Bşk. Aynı Adres.  0212. 4552250

7- Yılmaz Yıldız. Harita Müd. İBB. Unkapanı- Fatih İstanbul. 4551850

SUÇ               :

TCK 257 Görevi kötüye kullanma. TCK 184 İmar kirliliğine neden olma, TCK 283 Suçluyu Kayırma. TCK 179 Trafik güvenliğini tehlikeye sokma. TCK 214 Suç işlemeye tahrik. Anayasanın 10. 23. 35. Maddelerini ihlal.

AÇIKLAMA   :

1-Şüpheliler, Büyükçekmece İlçesi, Alkent 2000 Mahallesi’nin Çamlıca Bulvarında 30 civarında kamuya ait sokak girişlerine 5 senedir konan bariyerleri, bekci kulubelerini yıkmayarak, devlet otoritesininin kaybolmasına neden oluyorlar, kanunlar ve Anayasa’yı ihlal edenlerin kamu düzenini bozmasına göz yumuyorlar. İtfaiye yönetmenliğine de aykırı, bu bariyerler yüzünden adliyelere çok sayıda suç duyuruları yapıldı. Adalet meşgul edildi. Şüpheliler görevini yapıp, bariyerleri söktürseydi. Bu suç duyurusu yapılmayacaktı.

Yetkisiz kişiler; kamuya ait cadde/sokak girişlerine koydukları bariyerler, kulubeler ile Mahalleye site havası veriyorlar. Özel güvenlik elemanlarına kimlik kontrolü yaptırıyorlar. Şüpheliler, Bunların yıkılması/ kaldırılması için müteakip defalar yaptığımız yazılı, şifai şikayetlerin gereğini yerine getirmediler. Suçu, kamu yollarına tecavüzü seyrettiler.

2-Şüpheliler görevlerini kötüye kullanma, görevi ihmal ve yukarda belirttiğim suçları işlemişdir. İşlemeye devam etmektedirler. Şüphelilerin görevini yapmadığından bu suç duyurusunu yapma zorunluluğu doğdu.

Bariyerler, sokaklara özel mülk havası verdiğinden. Vatandaşlar, hakimler, savcılar, esnaflar bu yolları kullanmaktan imtina ediyorlar. Bu da ekonomik- sosyal hayatta zaman kaybına neden olmakta. Siyasi partiler seçimlerde broşür dağıtamıyor, seçim faaliyeti engelleniyor. Akp, Chp ilçe yönetimi buna şahit.

Mahallede hukuk dışı sözde site yönetimleri oluşturup bağımsız parsellerde oturan insanlardan ayda 2 bin TL civarında senede 24 bin TL aidat aidat adı altında zorla para talep edilmesine neden olmakta. Her evin elek, su, doğalğaz saatleri, bahçıvanları ayrı. Güvenliğini Polis sağlıyor. Çöpleri belediye topluyor. Bedaş sokakları ücretsiz aydınlatıyor. Senede 295 kişiden toplanan para 6 milyon TL. Bu paranın toplanmasına şüpheliler zemin hazırlamakta.

Bu suça göz yuman Büyükçekmece İlçe Belediye Başkanı Hasan Akgün yıkımı yapmadı. Ama Büyükşehir bu sorumluluktan kurtulamaz.

5216 SAYILI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANUNIUN 11. MADDESİ BÜYÜKŞEHİR’E BU YETKİYİ VERMİŞ.

Büyükşehir belediyesinin imar denetim yetkisi

MADDE 11. “ Büyükşehir belediyesi, ilçe ve ilk kademe belediyelerinin imar uygulamalarını denetlemeye yetkilidir. Denetim yetkisi, konu ile ilgili her türlü bilgi ve belgeyi istemeyi, incelemeyi ve gerektiğinde bunların örneklerini almayı içerir. Bu amaçla istenecek her türlü bilgi ve belgeler en geç onbeş gün içinde verilir.

Denetim sonucunda belirlenen eksiklik ve aykırılıkların giderilmesi için ilgili belediyeye üç ayı geçmemek üzere zaman verilir. Bu zaman içinde eksiklik ve aykırılıklar giderilmediği takdirde, büyükşehir belediyesi eksiklik ve aykırılıkları gidermeye yetkilidir ”

Topbaş ve diğer şüpheliler bu sorumluluktan kaçmış. Yaklaşık 5 senedir bariyerleri, kulubeleri kaldırıp, sorumlular hakkında işlem, suç duyurusu yapmadılar.

CUMHURBAŞKANI BEDELİ NE OLURSA OLSUN KAÇAKLARI YIKIN DİYOR! 

Sn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidarımıza da mal olsa kaçakları yıkacağız diyor Vatan ‘ın haberinde. Ama Topbaş, diğer sanıklar bariyerleri  5  senedir yıkmayıp seyrediyor. Görevi kötüye kullanma suçu işliyor ( TCK 257) Kamu düzenini, huzur ve sükunu bozuyorlar.

http://www.buyukhaber.com/istanbul-3bolge/basbakan-yikin-diyor-topbas-seyrediyor.htm

http://haber.gazetevatan.com/bedeli-ne-olursa-olsun-kacak-yapilari-yikacagiz/407113/1/Haber

DELİLLER:

1-   Alkenkent 2000 Mh. Çamlıca Bulvarı sokak girişlerinde ki bariyer/bekci kulubesi resmi.

2-   Akent 2000 in B.Çekmece Belediyesi 24.10.2000 tarih 9 sayılı kararıyla MAHALLE olduğunu gösteren karar.

3- İBB Zabıta Müdürlüğünün e-mail cevabı. 1,5 senedir haberleri olduğunu itiraf ediyorlar. İlçe belediyesi yıksın diyorlar.

NETİCE /TALEP : Yukarda arz ettiğim belgeler Resen tespit edilecek nedenlerle, suçları sabit görülen şüphelinin cezalandırılmasını. Haklarında kamu davası açılmasını talep ediyorum.

KADİR TOPBAŞ :  TÜM CADDE VE SOKAKLAR KAMUYA TERK

Bir mahkemenin talebi ile görüş ve belge sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdiği o cevapda bakın ne diyor :

” Alkent 2000 Mahallesi meri 13.06.2003 tastikli, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Büyükşehir Göl Havzası Nazım ve Uygulama İmar Planı dahilinde kalmakta, MAHALLENİN içinden geçen söz konusu planlarda, tanımlanan 15 m., 10 m., ve 7 m. Genişliğinde İmar Yolları vardır.

Büyükçekmece İlçesi geneli ve Alkent 2000 Mahallesi sınırları içerisinde aralarında
” Dilfeza Sokağı” nın da bulunduğu tüm yol isimlendirmelerinde; B.Çekmece Belediyesi ile ortak hareket edilmiş, yolların isim ve aksları Büyükçekmece Belediye Başkanlığıyla birlikte belirlenmiş olup. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.05.2011 tarih ve 1132 sayılı Kararıyla uygun görülmüş ve 01.06.2011 de Valilik Makamınca onaylanmıştır.

Aralarında Dilfeza Sokağında bulunduğu Alkent 2000 Mahallesi sınırları içerisindeki tüm yolların isim listesi, bu alana ait imar planı ve haritalar yazımız ekindedir. ”
Bilgilerinize sunulur.  09.11.2015

Gökhan Yılmaz
Belediye Başkanı a.
İmar ve Şehircilik Daire Başkanı

İLGİLİ HABERLER :

http://www.sonsayfa.com/Haberler/Guncel/2-Ozel-guvenlik-firmasina-suc-duyurusu-243003.html

http://m.haber3.com/ozel-guvenligin-kimlik-sormasi-tcklik-550190h.htm

http://www.yorungehaber.com/haber-9125-milyon_dolarlik_villarin_ozel_guvenliginde_skandal.html

Kontrol Ediliyor

02c623774879226cfc2f0eb01fcc7ade

Gazeteciden İstanbul Valisine SUÇ DUYURUSU

Vali Vasip Şahin yazılı sözlü taleplere rağmen, Anayasa’nın 10, 23, 35 maddelerine aykırı verilen Özel ...