Başlangıç / Basından / Alkent 2000 de Bedaş’ın lambasını çaldılar!!

Alkent 2000 de Bedaş’ın lambasını çaldılar!!

İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesi, Çamlıca Bulvarı, Dilfeza Sokak 10 nolu villa önünde ortak alanı aydınlatan Bedaş projektörü, sözde çamlıca sitesi müdürü tarafından söküldü çalındı.
 
Emekli Albay olan sözde site müdürü Ahmet Sıtkı Yılmaz, bugün 13.00 gibi elektrik teknisyeni Serkan Kurnaz’a, Bedaş’a ait 2010 dan beri  gece çevre aydınlatması yapan Projektörü söktürdü. Depoya koydurttu. 
 
BEDAŞ PROJEKTÖRÜNÜN SİTE DEPOSUNDA NE İŞİ VAR ? 
 
Projektör 25 Mayıs 2010 da Bedaş Genel Müdürü Abdullah Atalay’ın talimatıyla, Bölge Müdürü Zafer Kavaklıdere tarafından, kamu yolu Dilfeza Sokakta, gece aydınlatmasının daha iyi yapılması, hırsızlık olaylarının önlenmesi, güvenlik kameralarının gece daha net görüntü alması için yapılmıştı. Site malı değil !.
 
HIRSIZLIK OLURSA, SÖZDE ÇAMLICA SİTESİNİN BAŞKAN VE TÜM YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SORUMLU.
 
Sökülen projektöre tepki gösteren, Dilfeza Sokak sakinlerinden işadamı Yasin Tufan. ” Bunlar ne yapmak istiyorlar? 2010 dan beri gece etrafı aydınlatan, kör noktaları ortadan kaldıran projektörü, hangi hakla, neden kaldırırlar? Bedaş’ın koyduğu lambayı, Bedaş söker götürür. Bu sokakda 1 senede 16 villadan 8 ‘i soyuldu. Her yerde hırsızlık, gasp, kapkaç olaylarının önlenmesi için aydınlatma yapılır. Bunlar sokakları karartıyorlar. Hırsızların işlerini kolaylaştırıyorlar. ” dedi.
 
2010 da yazılı müracaatla Bedaş’a bu projektörü takdıran Dursun Boran’da, durumu maille Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bildirdi. Suç duyurusu yapacağını, hırsızlık olursa bu projektörü sökenlerin sorumlu olacağını söyledi.
 
Hukukcular, Bedaş’ın Avukatları yarın hırsızlık, mala zarar verme, Kamuya gerekli şeylerin yokluğuna neden olma suçlarından, suç duyurusu yapmalı dedi. Size ait olamayan malı, söküp deponuza görürseniz bu bir malı çalmaktır. O lambayı Bedaş taktı, Bedaş söker. Şeklinde görüş bildirdiler. 
 
GEÇEN SENEDE ESKİ MÜDÜR TAHSİN ÖZDEN PROJEKTÖRÜN KABLOLARINI SÖKTÜRÜNCE SANIK OLDU.
 
03 Şubat 2014 de sözde çamlıca sitesi eski müdürü Tahsin Özden, kendi kablosunu söktürüp gece yanmasını engellediği projektörün, tamir edilmesi için gelen Bedaş ekiplerini kamu yoluna sokmadığı , gece sokağın karanlıkta kalmasına neden olup, can ve mal güvenliğini riske attığı için. Gazeteci Dursun Boran tarafından savcılığa şikayet edilmişti. 
 
Dilfeza Sokağa gelen polis ekipleri Tahsin Özden’i, göz altına alıp B.Çekmece karakoluna götürdü, şüpheli olarak ifadesini aldı. Sonrada 2014/ 4447 soruşturma nolu hakkında tahkikat başlatılmıştı. Projektörün Gece kapatıldığı, 03 Şubat 2014 de bir gecede Dilfeza Sokakda 2 villa birden soyuldu. Sokak projektör kapalı olduğu için karanlık olduğundan, güvenlik kameraları net görüntü alamamıştı. 
 
Hukukculara göre sözde çamlıca sitesi başkan, yönetim kurulu üyeleri hakkında aşağıdaki suçlardan, Bedaş avukatlarının ve sokak sakinlerinin suç duyurusu yapması mümkün: 
 
TCK 141 : Hırsızlık
Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
 
TCK 123 : Kişilerin huzur ve sükununu bozma
Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.
TCK 214 : Suç işlemeye tahrik : Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silâhlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.(3) Tahrik konusu suçların işlenmesi hâlinde, tahrik eden kişi, bu suçlara azmettiren sıfatıyla cezalandırılır. 
 
TCK 238 : Kamuya gerekli şeylerin yokluğuna neden olma

(1) Taahhüt ettiği işi yerine getirmeyerek, kamu kurum ve kuruluşları veya kamu hizmeti veya genel bir felaketin önlenmesi için zorunlu eşya veya besinlerin ortadan kalkmasına veya önemli ölçüde azalmasına neden olan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis ve bin güne kadar adlî para cezası verilir.

 
Resimde kamuya yolu Dilfeza Sokak da sökülen projektör ve sonraki elektrik direği hali görülüyor. 
ekektrik-diregi-calinan-projektor elektrik-diregi-tuba-sk-bedas

Kontrol Ediliyor

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. ...

Bir Cevap Yazın