Başlangıç / Basından / Dursun Boran 1 Kasım da milletvekili adayı

Dursun Boran 1 Kasım da milletvekili adayı

Gazeteci Dursun Boran, 01 Kasım 2016 Pazar yapılacak milletvekili erken genel seçimde İstanbul milletvekili adayı olacağını açıkladı.
Star TV Protokol ve Haber Müdürü Dursun Boran 26. dönem milletvekili genel seçimlerinde Ak Parti İstanbul 3. bölgeden 4. defa aday olacak. Her adayın 2 seçim bölgesi tercih hakkı var. Boran 2. seçim bölgesi olarak Malatyayı talep edecek.
Gazeteci, Televizyoncu, işadamları, hukukcu, milletvekili, bakan, sivil toplum kuruluşu başkanı arkadaşlarıyla değerlendirme toplantısı yapan Boran’ın, aday olması kararlaştırıldı.
Evraklarını hazırlayan Boran. Müracaat kabulü başladığı gün. Resmen İstanbul Ak Parti il başkanı Dr. Selim Temurci’yi ziyaret edip adaylık mracaatını yapacak.
basbakan-a-davutoglu-dursun-boran-ramazan-bayramlasma-toreni Yaşanılır Türkiye için TBMM de bir döneme 40 senedir yapılamayan işleri yapmak için, Ak Parti den aday olduğunu söyleyen Boran. TBMM de son 4 senede 7-8 yazılı ve sözlü önergesini CHP li gazeteci milletvekili Melda onur vasıtasıyla verdi. Problemlere çare aradı.
Amerikada Türk ve yabancı pek çok kuruluşu ziyaret edip. Türk seçmenlerin hükümetten beklentilerini not aldı.
TRİPTİKLİ OTOLARI TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI.
Aday olmasına rağmen milletvekili gibi çalışan Boran. Yurt dışında yaşayan milyonlarca Türkün triptikli oto probleminin çözülmesi için TBMM de yazılı soru önergesi yaptırdı.
Yeni kanun çıkarılarak, yurt dışında ki Türklerin yabancı plakalı ( triptikli ) arabalarını Türkiye de 6 ay değil. Önce 2 sene sonra mümkünse sınırsız binmelerini sağlamak içim çalışmalar yaptı.
http://www.gazete5.com/haber/triptikli-oto-meclis-gundeminde-178048
http://vivahiba.com/article/show/basbakan-erdogana-triptikli-oto-mektubu/
MAHKUMLARA SEX İZNİ KANUNUNUN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPTI.
Dursun Boran, binlerce tutuklu ve hükümlüye cezaevlerinde sex izni verilmesini sağlayan kanunun çıkması için soru önergeleri, kanun taslakları hazırlayıp. Başbakanlığa gönderdi. Kanunun çıkmasına öncülük etti. Ve o kanun çıktı.
http://www.aksam.com.tr/guncel/seks-izni-oylari-artirir–134339h/haber-134339
http://www.internethaber.com/ak-parti-seks-izni-oy-secim-dursun-boran–454141h.htm
VİP VE KIRMIZI PASAPORT KULLANMAK YOK !
Geçen seçimlerde yaptığı basın toplantısında kırmızı pasaport ve VİP kullanmayacağını açıklayan, Boran seçmenden koparak, imtiyazlı milletvekilliğine karşı olduğunu anlattı. Protokol vekili değil. İcraatcı, eylemci milletvekili olacağı bilinen Boran. Gazeteci bir milletvekili olarak, tüm meslektaşlarının şeref duyacağı, işler, kanunlar yapacağı anlatılıyor. Gazetecinin kırmızı pasaportu Basın Kartı diyor.
HIRSIZLAR TEŞHİR EDİLECEK. POLİSE VUR EMRİ VERİLECEK.
Boran Türkiye de en büyük problemin asayiş olduğunu. Gecede İstanbulda 300 ev, işyeri soyulup. 50 civarında araba çalındığını anlatarak Türkiye deki gasp, hırsızlık olaylarına dikkat çekerek yapacağı kanunlarla Amerikada ki gibi Polise vur emri verilmesini sağlayacağını açıkladı.
Aynı kanunda gasp, hırsızlık, dolandırıcılık suçlarından birden fazla sabıkası olanların Emniyet Genel Müdürlüğü internet sayfasından resim, adresleriyle teşhir edilmesine imkan verilecek.
DURSUN BORAN KİM ?
Dursun Boran Türkiye ve Malatya’nın ekonomik, sosyal, kültürel, sağlık, ulaşım, üretim, istihdam meselelerinin çözümü için 30 senedir televizyon ve gazetelerde haberler yaptığını, artık bu problemlerin halli için TBMM de kanunlar yapacağını, soru önergeleri vereceğini anlatıyor.
22 DEVLETTE İNCELEMELER YAPTI.
Halen bir çok yabancı siyasetci ve belediye başkanı ile temas halinde olan Dursun Boran. Amerika ve Avrupa Birliği üyesi pek çok devletin milletvekili ve belediye başkanları ile irtibat halinde.
Almanya, Avusturya, Amerika, Japonya, Azerbeycan, Gürcistan, Belçika, Romanya, Bulgaristan, İsviçre, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, Hollanda, Singapur, KKTC, Fransa, Polonya, Slovenya, İspanya, Norveç, Lüksemburg, gibi devletlerde mesleki ve siyasi temaslarda bulundu.
ABD, Almanya’da çeşitli partilerde milletvekili, belediye meclisi üyeliği yapan Türk politikacılarla görüşmeler yapan Boran, Avrupa Parlamentosunda çalışmalar yaptı. Halen New York daki gazeteny.com da köşe yazarlığı yapıyor.
http://yazarlar.gazeteny.com/2014/12/02/abd-deki-gibi-polise-vur-emri-verilsin/
http://yazarlar.gazeteny.com/2014/09/20/turkiyede-duty-free-yonetmenligi-yenilenmeli/
NİKAHINDA ŞEKER YERİNE ANAYASA DAĞITTI.
Renkli kişiliği olan Boran 11 Eylül 1997 de Star Protokol Müdürü iken Boğazdaki nikah töreninde nikah şekeri yerine yüzlerce Anayasa Kitabı dağıttı.
İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir ( Daha sonra MHP Antep milletvekili oldu ) ve ünlü siyasilerin davalarına bakan Ağır Ceza Hakimi Recep Onaran nikah şahitliği yapmıştı. Boran’ın bu yaratıcılığı başta Hürriyet, ATV, Star TV olmak üzere, bütün gazete ve TV lerde haber olmuştu.
Resim de, Dursun BORAN.  Amerika’nın başşehri Washington da. Beyaz Saray ” The White House ”  önünde görülüyor.

Kontrol Ediliyor

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. ...

Bir Cevap Yazın