Başlangıç / Basından / Gazeteci Gaspcıların Peşini Bırakmıyor !

Gazeteci Gaspcıların Peşini Bırakmıyor !

Büyükçekmece 11. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Şura Genç Toy, Gazeteciyi gasp etmeye kalkan, çete üyelerinin olay günü kullandıkları telefonların sinyal ve görüşme kayıtlarını BTK dan talep edecek.

7ed30c66a11f6b5aa0742effc4bcadfe

İstanbul B.Çekmece 11. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen 2016/1226 E. Gasp davasında. 2 sabıkalı dan davacı olan gazeteci Dursun Boran. 4. Duruşmaya 23 Ocak 2017 saat 14.00 de girdi. Avukatsız savunma yaptı.

Gasp, hırsızlık, yaralama vs. suçlarından sabıkalı Sanık, gaspcı Emir Şengül’ün tutuklu olduğu Ankara Sincan 1 nolu L tipi kapalı cezaevinden görüntülü sistem ile ( SEGBİS ) DURUŞMAYA bağlandı. İfadesini alındı.

Defalarca hakime yalvaran suç makinası Emir. “ Efendim ellerinizden öperim. 4 çocuğum var. Perişan oldum. Burda psikolojim bozuldu. Beni geçmişimle yagılıyorlar, Tahliye mi istiyorum “ dedi.

SUÇU İNKAR EDİNCE TELEFON KAYITLARI İSTENDİ.

Olay günü gaspcı, suçu inkar edince. Dursun Boran. Sanıkların cep telefonu sinyal ve konuşma kayıtlarının BTK dan talebini istedi. Hakim talebin önümüzde ki celse karara bağlanmasına hükmetti.

Gaspcıyı Avukat İlhan Akdağ ( 28132 ) yalanlar ile savundu. Gaspcının kapıyı 2 defa zorlamasını, masum bir iş, belki adres soracaktı diye, olayı saptırmaya çalıştı. Boran, buna sert şekilde cevap verdi. Ben ve arabam danışma değil. Sanık gasp yapmak için alçakca saldırdı, beceremeyince kaçtı dedi.

23 Eylül 2016 saat 17.10 da Albaraka Bankasına telefon, su faturalarını yatırıp çıkan, Dursun Boran. Banka önünde açık otoparkda duran Jeepine bindi. 10 saniye sonra sakallı, şişman, beyaz gömlekli 25-30 yaşlarında biri, Jeepin ön kapısını 2 defa sert şekilde açmak istedi.

Şüphelenen Boran arabasından inip, adının sonradan Emir Şengül olduğunu öğrendiği gaspcıya ne oluyor.

Niye kapımı zorladın dedi. Gaspcı, bağırarak küfür etti. ” Dağıtacam şimdi her tarafını ” dedi. Bu arada Boran. Cep telefonundan Emir’i, yanında bekleyen adının sonradan Halit Pektaş olduğunu öğrendiği diğer arkadaşını ve 34 JM 2572 plakalı siyah kapısı açık bekleyen BMW ile direksiyonda, arabayı çalışır halde bekleyen 3 kişiyi videoya çekti.

PANİK OLUP KAÇTILAR .

Hakim Şura Genç Toy ve katip Genç Osman Kahriman dan oluşan mahkeme heyeti duruşmayı 18 Nisan 2017  saat 10.55 e bıraktı.

İLGİLİ HABER :

http://www.turkhabergazetesi.com/yerel/gazeteci-gasp-cetesini-cokertti/2777

Kontrol Ediliyor

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. ...