Başlangıç / Basından / Malatyalı Gazeteci Dursun Boran, İstanbul Milletvekili Aday Adayı Oldu

Malatyalı Gazeteci Dursun Boran, İstanbul Milletvekili Aday Adayı Oldu

AK Parti İstanbul milletvekilliği için aday adayı olan Malatyalı gazeteci Dursun Boran, ikinci tercihini Malatya’dan gösterdi.
Gazeteci Dursun Boran, 1 Kasım 2015’te yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için resmi müracaatını yaptı. İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili olmak için AK Parti İstanbul binasına gidip resmi evraklarını teslim eden Boran’ın adaylık müracaatı bin 717 numarası ile kabul edildi. İl Başkan Yardımcısı Avukat Yusuf Ulutaş, Boran’ın evraklarını teslim alarak ’alındı’ belgesi verdi.
20 gündür ABD’nin Washington ve New York şehirlerinde mesleki ve siyasi temaslarda bulunan Boran, adaylık müracaatının son günü 3 Eylül’de uçakla İstanbul’a geldi. AK Parti İl Bakanlığına giderek, Başkan Selim Temurci’yi ziyaret eden Dursun Boran, Amerika’da yaşayan Türklerin hükümetten beklentilerini anlattı. Boran’ın adaylığına sevindiğini ifade eden Başkan Temurci, “Dursun Bey, her alanda aktif, yeni, sıra dışı projeleri bitmeyen, yaşanılır Türkiye için 24 saat çalışan bir nefer. 25. dönemde İstanbul Milletvekili olmasını çok istemiştik. İnşallah 26. Dönem de Dursun Beyi İstanbul Milletvekili olarak TBMM’de göndereceğiz” dedi.
Öte yandan, Dursun Boran’ın ikinci tercihini Malatya’dan gösterdiği bildirildi.

http://www.iha.com.tr/

Kontrol Ediliyor

02c623774879226cfc2f0eb01fcc7ade

Gazeteciden İstanbul Valisine SUÇ DUYURUSU

Vali Vasip Şahin yazılı sözlü taleplere rağmen, Anayasa’nın 10, 23, 35 maddelerine aykırı verilen Özel ...

Bir Cevap Yazın