Başlangıç / Basından / Site Müdürüne 2. ci tazminat davası açıldı.

Site Müdürüne 2. ci tazminat davası açıldı.

   Gazeteci Dursun Boran, sözde çamlıca sitesi müdürü M.Ata Atamer hakkında 2.ci tazminat davasını açtı. Boran 10 bin TL istiyor.

tuba-sk-yol-1İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarı’nda, kendini çamlıca sitesi diye gösteren sözde sitenin müdürü Atamer,12 Eylül 2010 da Boran ve ailesi Almanya’dayken aidat ödemediği için Villasının bahçe ve içme suyunu kesti. Bunun için kamu yolunda izinsiz kazı yapıp, ortalığı savaş alanına çevirdi.

Almanya dönüşü Villasının önündeki kamu yolunun kazıldığını, sularının kesildiğini gören Boran. İski genel müdürünü arayıp. tuba-sk-ortak-alan-molozBu Faşist, çete vari durumu anlatıp. Derhal suyunun bağlanmasını, suçlular hakkında işlem yapılmasını, ayrıca tek sayaçdan su verilen mahalledeki tüm evlerin hemen müstakil aboneliğe geçilmesini istedi. Boran’ın suyu 1 saat içinde bağlandı. 3 ay içinde Hadımköy yolundan geçen İSKİ ana su şebekesinden boru çekilip, villa müstakil İSKİ abonesi yapıldı. Elektrik, İğdaş dan sonra Suda bağımsız hale geldi.

Bu çalışmalar sırasında, 06 Ocak 2011 günü, Dursun Boran’ın evine su bağlamaya gelen İski ekipleri, Ata Atamer tarafından taciz edildi. ” Dursun Boran ın evine su bağlayamazsınız. 40 bin TL aidat/ su borcu var ” diyerek iftira attı. Bunu duyan Boran, 155 den polis çağırdı. Atamer den Şikayetci oldu. Tutanak tutturdu. Atamer bu arada, suçdan kurtulmak için B.Çekmece karakoluna gidip Dursun Boran bana hakaret/küfür etti dedi. İftira attı. Yanında çalışan güvenlik elemanlarınıda şahit gösterdi. Savcı Taner Akpınar’da, tüm lehe olan delillere rağmen Boran hakkında Hakaretten davası açtı.

EVİNE SU BAĞLATAN GAZETECİ 2 SENE SANIK OLARAK YARGILANIP BERAAT ETTİ.

B.Çekmece 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nde 2011/1362 E. hakaret davası 2013 de hakim İsmail Malay’ın Boran hakkında verdiği Beraat kararı ile bitti. Boran’ın, hakaret etmediği, iftiraya uğradığı mahkeme kararıyla belgelendi.

Atamer, avukatı ile Beraat kararını temyiz etti. Boran ceza alsın dedi (!) Yargıtay 18. Ceza Dairesi 30.06.2015 de Temyiz talebini reddetti. Boran’ın Beraat kararını ONADI.

Onama kararından sonra, Boran bugün ( 02.10.2015) B.Çekmece 5. Asliye Hukuk Mahkemesinde 10 bin TL manevi tazminat davası açtı. Mahkeme hakimi Tülay Sarıçam , bu davada hüküm verecek. Boran geçen senede Atamer hakkında B.Çekmece 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davada Atamer’i bin TL tazminata mahkum ettirmişti. Dava basında haber olmuştu.

İşte O dava dilekçesi : 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE
BÜYÜKÇEKMECE- İSTANBUL

DAVACI :  Dursun Boran, Alkent 2000 Mah. Çamlıca Bul. Dilfeza Sk. No: 9 Büyükçekmece- İstanbul.  www.dursunboran.com

DAVALI : Mehmet Ata Atamer. Şenlikköy Mh. Çatal Sk … Bakırköy-İstanbul. Tel: 0535.431. TC. 40..

 KONU:  10.000,00 TL Manevi tazminat talebi

AÇIKLAMA :

1- Davalı oturduğum, Alkent 2000 Mahallesi, sözde çamlıca sitesi müdürü iken.  

Bu kişinin talimatıyla 13 Eylül 2010 da ailece yurt dışında bayram tatilindeyken, villamın bahçe ve içme sunu kestirildi. Tatil dönüşü, bir gün susuz kaldıktan sonra. İSKİ Genel Müdürü ile görüşmem sonucu içme, bahçe suyum tekrar bağlandı. ( Halen İSKİ tarafından Alkent 2000 Mahallesi’ne tek sayaçtan su veriliyor. Yetkisiz insanlarda su sayaçlarını okuyup faturlandırma yapıyor. Sonra da 2000 TL lik ( İkibin ) aidat makbuzları içinde su parası tahsil ediyorlar. 40-50 bin liralık su parasını almak için, usulsüz harcamalarında giderlerine sizi ortak olmaya zorluyorlar.)

Bunu yaparken ekte ki “ Çevreye duyarsız zenginler “ başlıklı 30 Ekim 2010 tarihli köşe yazımda, göreceğiniz gibi, kamuya terk Tuba Sokak yolunu kullanılmaz hale getirdi. (Delil dosyası Eski B.Çekmece 3. Sulh Ceza. Yeni 12. Asliye Ceza Mahkemesi 2011/1362 E. 2012/1635 K. dosyasında var. B.Çekmece Kadastro Müdürlüğü’nün 12.01. 2011 tarihli yazısında yolun kamuya terk olduğu yazıyor.)

Yol hala hayat kalitesini bozan, çevre ve görüntü kirliliği yaratan şekilde yaklaşık 5 yıldır böyle duruyor. ( Kabahatler Kanununa göre para cezası yazılması için savcılığa şikayet dilekçem var. 2011/ 446 savcı Fikret Aras’da)

Yolu benden aidat adı altında zorla para alamadıkları için bir sene yapmadılar. Böylece ben ve ailemi cezalandırdıklarını savunuyorlar! Benim dışımda sokakda 15 villa daha var! Ama kimse de neden bu yol bir senedir “ savaştan çıkmış gibi “ duruyor? Neden yaptırılmıyor diye senede 24 bin lira aidat ödedikleri, sözde Çamlıca Sitesi idaresine tepki göstermiyor!

2-  İçme ve bahçe suyumun müstakil olarak İSKİ tarafın verilmesi için, bu olaydan bir hafta sonra yaptığım müracaat kabul edildi. Önce evime yakın geçen ana su şebekesinden boru çekildi. Boru çekilmesi, kazı sırasında davalı, İSKİ ekiplerine gidip, “ yolu Dursun Boran’ın villasına müstakil su verilmesi için mi kazıyorsunuz? Kim talimat verdi. Dursun Boran’a su veremezsiniz. Siteye 40 bin TL civarında su borcu var” demiş. ( Böyle bir borcumda yok )

    3-4 gün sonra, İSKİ B.Çekmece Müdürlüğü  06.01.2011 saat 10.45 gibi ekip gönderip su sayaçlarıma su vermesi için geldiler. Bu arada hiçbir yetkisi yokken, M. Ata Atamer’in İSKİ ekiplerine yanında 3-4 özel güvenlik elemanı olduğu halde, müdahale ederek, neden Dursun Boran’ın evine su bağlıyorsunuz? Kim izin verdi. Nereyi kazacaksınız gibi ? Gereksiz ve İSKİ görevlilerin işini yapmasına engel olacak davranışlar sergileyip, göz dağı verdiğini gördüm. ( İski ekibinin resmi, ifadeleri yukarda yazdığım B.Çekmece 12 . As. Ceza dosyasıda var )

Bende işcilerin olduğu yere gidip, “ devletin görevlilerini meşgul edip, tehdit etme. Sen kimsin? Hangi yetkiyle sorgulayıp, evime su bağlanmasına mani olmaya çalışıyorsun? Terk et burayı, 155 den polis çağırıyorum. Sen önce kullanılmaz hale getirdiğin yolu yap dedim.  İşcilere yapılan psikolojik saldırıya mani oldum. İski ekibi çalışma yaparken ben 155 den yardım istedim. Zira kötü niyetli şekilde, olay çıkarmak için ben ve İSKİ ekibini tahrik ettiklerini gördüm. 

11.00 civarında, delil dosyasında 2 resimde görüleceği gibi 34 A 7265 plakalı asayiş ekibi geldi. İSKİ ekibinin çalışmasına mani olunduğunu, M. Ata Atamer hakkında zabıt tutulmasını istedim. ( Polis ekibi 6.1.2010 günü tutanak tutup gittiler.) Polisler gelmeden davalı olay yerinden ayrıldı. Davalı, aynı gün B.Çekmece Karakoluna gidip hakkımda hakaretten şikayetci oldu. Emrinde çalıştırdığı, olay yerinde olmayan; güvenlik elemanlarınıda şahit gösterince. Savcı Taner Akpınar tarafından hakkımda hakaretten 16.06.2011 de İddianame hazırlandı. B.Çekmece 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nde 2011/1362 E. Ceza davası açıldı. 2 sene devam eden ceza

davasının 4. Celsesinde 27.12.2012 de hakim İsmail Malay BERAATİME karar verdi. (2012/1635 K.)

Davalı, avukatı Poyraz Yağan’a kötü niyetli şekilde  kararı 02.02.2013 de temyiz ettirdi. 2 sene sonra 30.06.2015 de Yargıtay 18. Ceza Dairesi başkan ve 4 üye Temyiz kararını lehime ONADI. Onama kararı 12.08.2015 de bana tebliğ oldu. ( Ekte ) Böylece 5 sene haksız yere sanık olarak yargılandım. İftiraya uğradım. Maddi, manevi zarar gördüm. Savcılık ve mahkeme safhasında, çok sayıda savunma, belge, cevap dilekçesi sunmak için adliyeye gittim. Mesai harcadım.

Tutanak da polisi benim çağırdığım belli. Suç işlemiş, hakaret etmiş olsam, yada planlasam Polis çağırırmıyım? Bu olaya İSKİ ekibi de şahit. Polis gelmeseydi, evime su bağlanamıyacaktı. Atamer ve emrinde çalıştığı sözde site yönetimi, bir aileyi susuz bırakacak kadar, vicdan ve ahlaktan uzaklar.

İnsan hakları evrense beyannamesinin 5. maddesi şöyle der:

 “ Hiç kimseye işkence ya da zalimce, insanlık dışı ya da aşağılayıcı muamele ya da ceza uygulanamaz. “ 3. maddesi: “ Herkesin yaşama hakkı ile kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkı vardır.”  Der.

 3- Davalı Atamer ile emrinde çalıştığı kişiler, olaydan 4 gün sonra, 10. 01.2011 de İSKİ genel müdürlüğüne verdikleri dilekçede , evime neden su bağlandığını, su saatlerimin neden ferdileştirildiğini sormuşlardır. ( Belgesi As.Ceza dosyasında. İski dilekçe kayıt no: 11 Ocak 2011 trh. 14092 sayı ) Bu belge de Atamer ve dilekçe de imzası olan sözde site idarecileri, davalı ile ortak hareket eden Cem Altan, Harun Ünlü’nün ne kadar kanunsuz işler yapıp, ben ve aileme karşı kin ve nefret içinde olduklarını belgeliyor.

 Yine M.A. Atamer’in kanunsuz eylemlerin merkezi haline geldiğini gösteren, mahallede huzur ve sükunu bozucu eylemler yaptığını belgeleyen 2011 / 3891 nolu İddianame, delil dosyasında var. Savcı M. Kemal Gül’ün, Müştekisi Adnan Yıldırım olan bir şikayet dilekçesine binayen hazırladığı iddianame 3. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Bu dava da M.A. Atamer de 5 numaralı sanık olarak yargılanmakta. Suç: TCK 123/1 , 53 Md. Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma.

    Yine M.A Atamer ve sözde site idarecileri hakkında evime yumurtalı saldırı yaptırmak, mala zarar vermek suçlarından 22.09. 2010 günü 2 şikayette bulundum. Soruşturma No: 2010/ 10870 ve 2010/ 1117. Bu kişiler verdiğim hukuk mücadelesinden rahatsız oldukları, mahalle de oturanları yaptığım belgeli haberlerle bilgilendirip, aidat ödememelerine vesile olduğumdan bana karşı kin ve nefret içindeler.

Davalı ve birlikte hareket ettiği kişiler, o kadar kötü niyetli ki: B.Çekmece adliye asansöründe, bana hakaret eden ” eliyle işaret ederek, yusuf yusuf mu etti? Neden yalan söyledin ” dediği için, 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde açılan 2012/631 E. hakaret davasında Mehmet Ata Atamer’i, hakim Murat Güler. TCK 125/1 maddesi den, hakaretten 90 Tam Birim Gün Adli Para Cezasına çarptırdı.

TCK 62/1 indirim maddesini uygulayan hakim cezayı 75 Tam Gün Adli Para Cezasına indirdi. Bu cezaya göre 2250 TL. Atamer’in ödemesine HÜKMETTİ. Bir daha suç işlemeyeceği kanaati oluşmadığından hakim cezayı ertelemedi. ( Yani müdür yine suç işleyebilecek biri )
Site müdürünün karara yaptığı temyiz itirazı mahkemece REDDEDİLDİ. Para cezasını öde dendi. Müdür cezayı, sözde site başkanı M. Mustafa Koldamca Ebubekir Yekeler,Mahmut Yeşil , İbrahim Demirel, M. Emin Dana, Heyran Osmanova. İbrahim Nalbant, Arzu Ünlü. Sıdıka Şenel’den oluşan yönetim kuruluna götürdü. Mustafa Koldamca, talimat verip B.Çekmece Mal Müdürlüğüne 2 bin 250 TL mahkumiyet kaynaklı adli para cezasını ödeyin dedi. Mal Müdürlüğüne giden Hüseyin Yıldız adlı site elemanı 26.12.2013 tarih 648672 nolu Makbuz karşılığı cezayı ödedi.

Mahkumiyet cezası sitenin 01.12.2013- 31.12.2013 hesap dökümü muhasebe kayıtlarına ” Yargı Para Cezası ” diye geçti. 09 Şubat 2014 Pazar 11.00 de yapılan genel kurulda da herkes olanlardan habersiz hesapları ibra etti. (Dursun Boran hariç ) ” Site müdürünün adli para cezası aidatlardan ödendi ” başlıklı haber çıktısı. Buna delildir.

http://www.yirmidorthaber.com/guncel/site-mudurunun-adli-para-cezasi-aidatlardan-odendi-/haber-888638

http://www.stargazete.com/mobil/mobildetay.asp?Newsid=888638

Bu aidattan para cezası ödenmesine dair B.Çekmece savcılığına ayrıca davalı ve site yöneticileri hakkında 2014/17667 soruşturma nolu suç duyurusu yaptım. Kamu düzeninin bozulmaması. Herkesin hukuka uygun yaşaması için verdiğim mücadele. Çektiğim sıkıntı. Yaşadığım stres. Sağlığımın zarar gördüğü ortada.

Borçlar Kanunu “MADDE 49 : Sorumluluk – Kusurlu ve hukuka aykırı bir fiille başkasına zarar veren, bu zararı gidermekle yükümlüdür.

Zarar verici fiili yasaklayan bir hukuk kuralı bulunmasa bile, ahlaka aykırı bir fiille başkasına kasten zarar veren de, bu zararı gidermekle yükümlüdür. der.

Borçlar Kanunu “MADDE 58- Kişilik hakkının zedelenmesinden zarar gören, uğradığı manevi zarara karşılık manevi tazminat adı altında bir miktar para ödenmesini isteyebilir. “ der.

Açılan dava ve 5 senelik yargılanma zamanı içinde yaşadığım elem ve kederler, elden takip ettiğim evraklar, harcadığım avukat, taksi paraları için 10 bin TL manevi tazminatın, olay tarihinden itibaren yasal faizi ile birlikte tahsili için bu davanın açılması gerekmiştir. Davalı ve birlikte hareket ettikleri, başka kişilerin ve kamu düzenini bozmaması, iftira atmaması, kanunlara uygun yaşaması için. Tazminata hükmedilmesi gerekir.

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ. 

1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan kurulan Alkent 2000 sitesi, 24.10.2000 tarih 9 sayılı B.Çekmece Belediye Meclisi kararıyla aynı adla MAHALLE OLDU. 3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle muhtar seçildi.  Bende buraya  Mayıs 2003 de taşındım. Yani mahalle olduktan sonra. Kendime ait bağımsız parseldeki, 2 katlı müstakil evde oturuyorum. Mahalenin çöpünü B.Çekmece Belediyesi topluyor. Asayişini Polis sağlıyor. Doğalgaz, Elekrik, Su sayaçlarım, bahçıvanım müstakil.

Mahalleye site havası verenlerin, ayda 2 bin TL sende 24 bin TL usulsüz aidat toplanmasına tepki gösterip haberler yaparak kamuoyunu bilgilendirdim. Mahalle girişlerinde kamuya terk yollardaki bariyerleri Anaysanın 10. 23. Maddelerine aykırı olduğu için Valiliğe söktürdüm. İnsanların boş yere milyonlarca TL aidat ödemesini engelledim. Mahallede aidat olmayacağının haberlerini yaptım.

Davalının eylemleri nedeniyle, yaşadığım olaylar. Hakkımda çıkan küçük düşürücü haberler nedeniyle, 30 senelik Başbakanlıkca verilen Devamlı Basın Kartı sahibi, Star TV de 10 sene Protokol Müdürlüğü, Kanal D TV’ de senelerce muhabirlik yapan bir gazeteci, İstanbul 3. Bölge Milletvekili A. Adayı olarak toplumda saygınlığım zarar gördü. Biyolog ve kanser araştırmacı eşime, arkadaşları “ eşin sanık olarak yargılanıyormuş . Şeklinde sorular soruldu. Küçük düşürüldü. Çevremde kavgacı insan gibi gösterildim.

HUKUKİ SEBEPLER :  TMK, BK, HUMK ve ilgili mevzuat.

ISBAT VE DELİLLER :

1- 2011/ 1362 E. 2012/1635 K. Büyükçekmece 3. Sulh Ceza Mahkemesi ( Yeni Mahkemesi 12 As. Cez ) gerekçeli kararı, dosyası ve içinde ki tüm deliller.

NETİCE VE TALEP :

1-   Yukarda açıkladığım nedenler ve mahkemin Res’en gerekçeleriyle uğradığım maddi/manevi zararlarımın karşılığı olarak, fazlaya dair haklarım saklı kalmak kaydıyla 10 bin lira manevi tazminatın olay tarihinden itibaren, işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan tahsiline,

2-   Mahkeme masraflarının davalıya yükletilmesine, karar verilmesini arz ederim.01.10.2015

Davacı
Gazeteci.Dursun Boran

TUBA SK YOL 1TUBA SK ORTAK ALAN MOLOZ SİTE MÜD ATA ATAMER ADLİYETUBA SK 12

Kontrol Ediliyor

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. ...

Bir Cevap Yazın