Başlangıç / Basından / Site müdürünü kovdular

Site müdürünü kovdular

765-300x246İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 mahallesinde, hukuki durumları tartışmalı, kendine çamlıca sitesi denen yerin müdürü Tahsin Özden kovuldu.

Müdür dayanmıyor!

Ayda 4 bin TL net maaş verilen sözde site de 2 senede bir müdür değişiyor. Çoğu emekli olan kişiler burada bu kadar bol maaşla müdürlük yapmak için, mücadele ediyor. Araya adamlar koyularlar. 2- 3 senede 100 bin TL ( 50 bin dolar- bir jeep parası ) para toplayıp gidiyorlar.

Site yönetimleri adeta rant kapısı, keyfi harcama ve uygulamaların yeri olunca, yüksek maaşlı müdürlük işi doğdu. 9 Şubat 2014 de yapılan genel kurulda yeni başkan ve yönetim Özden le çalışmayacaklarını tebliğ etti.

SANIK OLMUŞTU ! BEDAŞ EKİPLERİNİN ÇALIŞMASINI ENGELLEMİŞTİ.

Yaklaşık 2 senedir müdürlük yapan Tahsin Özden 3 Şubat 2014 de Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarı Dilfeza Sokak da çalışmayan bir ortak alan sokak lambasını tamir etmeye gelen Bedaş arıza ekibine engel olmuş. Kamuya terk sokağa girip arızayı tamir etmeye engel olunca sanık oldu.

Bu durumu mahalle sakini gazeteci Dursun Boran, 155 Polis merkezine ihbar ederek, TCK 113 Kamu Kurumu Faaliyetini Engelleme, TCK 123 Huzur ve sükunu bozma gibi suçlarını işlemekten Tahsin Özden i göz altına aldırdı. Önleyici hizmetler Polis ekipleri B.Çekmece Polis Karakoluna götürdü. Burada 2 saat civarında ifadesi aldındı. Boran Site müdüründen davacı olmuştu.

SENEDE 5 TRİLYON PARA TOPLANIYOR
Senede 5 trilyon ( 5 milyon TL ) bütçeli bu sözde sitenin, yönetim planı, işletme projesi, yönetim kurulunun iptali için Dursun Boran ın B.Çekmece 1 Sulh Hukuk ve 1 Asliye Hukuk Mahkemelerine açtığı dava devam ediyor. Alkent 2000 1987 de site olarak kurulmuş. 24.10.2000 de Belediye Meclisi Kararıyla MAHALE olmuş, sokakları kamuya terk bir yer.

Ancak bir gurup devlet yoluna bariyerler, özel güvenlik koyarak MAHALLEYE site deyip, villa başı ayda 2 bin TL senede 24 bin tl aidat topluyor. Bu hukuksuzlukla 10 senedir mücadele eden Dursun Boran mahallede aidat olmaz diyerek aidat ödemiyor.

NEYE AİDAT ÖDEYECEM ?

Mahalle olan yerde bağımsız parseller üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri, bahçıvanlarının ayrı. Sokakları Bedaş aydınlatıyor. Çöpleri emlak/ temizlik vergisi alan Belediye topluyor. Asayişi Polis sağlıyor. Ben/ insanlar neye aidat ödeyeceğiz? Diyen Dursun Boran.

” Bir zarar eden, fazla kullanılmayan sosyal tesis var. Onu da satsınlar. Hiç bir kurum zararına çalışmaz. Devlet zarar eden, bankalarını, fabrikalarını, misafirhane, sosyal tesislerini satıyor. 2 havuz, küçük bir lokanta, 8-9 kişilik spor salonu, saunadan oluşan tesisler senelerdir zarar ediyor.
Milletten zorla para toplayıp işletmeye açık tutuyorlar. Neden satmıyorlar? Yöneticilikleri bitmesin diye. Kimse aidat ödemesin. Hukuk savaşı versin. Mahallenin sosyal tesisi olmaz. Orası sitelikten çıktı. Yollar devletin.

Geçen sene apar topar yönetim planı yapmak, kamuya terk sokaklara kanunlara aykırı bariyer koyarak Mahalle, site olmaz. Yapılan yönetim planının iptali için açtığım dava 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde devam ediyor. Devletin kurumlarından her türlü hizmeti ücretsiz alıyor insanlar. Muhtarın olduğu yerde, yönetime ihtiyaç yok. Bariyerlerde yakında sökülecek. Sökülmek zorunda ” dedi.

Kaynak : http://www.magazincity.com/

Kontrol Ediliyor

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. ...

Bir Cevap Yazın