Başlangıç / Basından / Uçağı haber merkezine çeviriyor.

Uçağı haber merkezine çeviriyor.

11 saatlik Amerika New York, 3 saatlik Almanya Frankfurt uçak yolculuğunu, keyifli, üretken hale çeviren Star TV E. Protokol Müdürü Dursun Boran, havada 11 bin feette haber yazıp, haber merkezlerine gönderiyor.

30 yıllık gazeteci, Sürekli Basın Kartı sahibi Dursun Boran, siyaset yarışına hiç ara vermeden havada da devam ediyor. İstanbul Milletvekili adayı olmak için 2002’den beri politikada yapan Boran, uzun mesafeli uçak yolculuklarından sıkılan meslektaşlarına ilginç tavsiyelerde bulunuyor. Boran, yolculara kitap gazete okuyup, gördükleri güzel ve yanlış olayları resimleyerek uçakta, ya da yolculuk sonrasında haber yapmalarını, kamuoyu oluşturmalarını öneriyor. Boran “Tenkit eğitimin parçasıdır” diyor.

 cem-hakko-dursun-ny-thy kktc-cumhurbaskani-dervis-eroglu-dursun-boran

HER UÇUŞTA 20 GAZETE 20 DERGİ OKUYOR

Sıkça New York ve Frankfurt’a görevi gereği seyahat eden Boran, uçuş öncesi 20 gazete ile hemen tüm yerli, yabancı dergileri alıp uçakta okuyor. Notlar alıyor, bunları kabin ekibiyle paylaşıyor, onlarla adeta haber toplantısı yapıyor. Uçuş öncesi, havada, uçuş sonrası apronda resimler çekiyor. Uçakta karşılaştığı, işadamları, politikacılar ve ünlü sanatçıların ilginç hikayelerini dinliyor, onlarla sohbet edip haberler yapıyor.

Uçaktaki Wi-fi ile online oluyor. Laptopu ile bu haberleri haber merkezlerine, ajanslara geçiyor. Facebook, Twitter de resimler, haberler paylaşıp bilgilendirmeler yapıyor. Yazılarını, izlenimlerini ve röportajlarını dursunboran.com da yayınlıyor. Boran uçak telefonundan canlı yayınlara da bağlanıyor.

İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı, THY Elit Plus yolcusu gazeteci Dursun Boran, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV)  “Seyahat edin sıhhat bulun” hadisini hatırlatarak, “Fırsat buldukça psikolojik rahatlık, stresten kurtulmak, bilgi beceri geliştirmek için yurt içi ve dışına seyahat ediniz” önerisinde bulunuyor.

Boran, bir senelik sigara parası olan yaklaşık 5 bin TL ile ( bin 500 $’a)  her yıl 10 gün yurt dışında bir ülkeye seyahat etmenin mümkün olduğunu hatırlatıyor.

APRON24.COM/ÖZEL HABER                    24 Eylül 2015

http://www.apron24.com/

 

Kontrol Ediliyor

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. ...

Bir Cevap Yazın