Başlangıç / Basından / VEDAT YENERER USTA GAZETECİ DEDİĞİ DURSUN BORAN’DAN NE İSTEMİŞ?..

VEDAT YENERER USTA GAZETECİ DEDİĞİ DURSUN BORAN’DAN NE İSTEMİŞ?..

Kim bu Dursun Boran amacı ne’nin cevabı!

12 Haziran 2011 Pazar 17:53

VEDAT YENERER USTA GAZETECİ DEDİĞİ DURSUN BORAN’DAN NE İSTEMİŞ?

Kim bu Dursun Boran amacı ne’nin cevabı!

80394Dün usta gazeteci dedi. Bugün kim bu Dursun Boran diyor?
Kamuoyunda Ergenekon operasyonu olarak bilinen davadan tutuklanıp 11 ay hapis yattıktan sonra tahliye olan Vedat Yenerer, neden Dursun Boran’a saldırıyor?

Gazeteci Dursun Boran dürüst, vefalı, geniş istihbarat ve haber kaynaklarıyla tanınan başarılı bir gazeteci.
Başbakanlığın verdiği Devamlı basın kartı sahibi. Bütün meslektaşlarına yardımcı olan, mütevazı bir basın mensubu. Çok sayıda yolsuzluğu ortaya çıkardı. Haksızlık karşısında Boran gibi eser. Zulme ve ihanete anında başkaldırır.

İstanbul Büyükçekmece ilçesinde ki Alkent 2000 Mahallesi’nde de 80 trilyon liralık yolsuzluğu ortaya çıkardı. Onlarca suç duyurusu yaptı. Devletin yoluna tecavüz edenleri, imar yolu üzerine kanunsuz konan bariyerleri ve özel güvenliği kaldırıp, yolu halka açtı.

İnsanlardan ayda bin 250 lira. Senede 15 bin lira. Son 10 senede 150 bin lira toplayanların, hileli ve aldatıcı oyunlarını belgelerle ortaya çıkardı. Rantı bozulanları savcılığa ve Mali Şube ye belgelerle ihbar etti. İnsanları haraç gibi aidatlardan kurtardı.

Bu arada rantı kesilen, aidat toplayamayan sözde Çamlıca Sitesi’nin bazı isimleri Ergenekon davası sanığı Vedat Yenerer’i bulup internet sitesinde asılsız haberler yaptırarak, Boran’a iftira atmaya başladılar.

Yenerer, 2004 de kendi sitesi internetajans da Dursun Boran’la ilgili methiyeler dizen şu haberleri yaptı. Boran’ı göklere çıkardı. Usta Gazeteci. Hızlı Gazeteci dedi. Boran’ın haberlerini sitesinde manşetten verdi. Ekte ki resimler bunu BELGELİYOR.

Sonra 21 Mayıs 2007 P.tesi saat 11.00 gibi Dursun Boran’ı arayan Vedat, Lalezar firması sahibi kayınbiraderi Fatih Döver’in, pazarlama müdürünün Pazar günü oynanan olaylı G.S.. F.B olaylı maçında alkollü şekilde polis dövdüğünü, nezarette olduğunu Boran’ın emniyet müdürü Celalettin Cerrah’la samimi olduğu için ve bu kişinin  bırakılmasını istedi.

Dursun Boran bu kanunsuz talebi red edince, Yenerer’de Boran’a karşı husumet besledi. Hala bu kin yüzünden, Alkent 2000 de adı aidat yolsuzluklarına bulaşanlarla, işbirliği yapan Yenerer, Boran hakkında yalan haberler yapıyor. Boran cevap yazınca da savcılığa gidip, kişilik haklarıma saldırıldı diyerek, Boran hakkında şikayetçi oluyor.

Hem suçlı hem güçlü misali!

Boran Yenerer hakkında geçen hata zel yetkili savcılığa suç duyurusu yaptı. 21 Mayıs 2007 günü yapılan telefon görüşmelerinin dökümünü istedi. Böylece Yenerer’in gerçek yüzünü herkes görecek. Boran dilekçesinde şöyle yazdı:

thumbnail_vedat%20yenerer%20tutuklu%20resmiErgenekon sanıklarından Yenerer 21 Mayıs 2007 P.tesi saat 11.00 gibi 0532 245 79.. cep telefonundan; beni 532. 211 …. cep telefonumdan arayarak şöyle dedi:

” Ya kayın biraderim Fatih Döver ( lalezar tekstil sahibi Tel: 0212. 234 07.. ) çok zorda.
Dün olaylı G.Saray- F. Bahçe maçında pazarlama müdürü sarhoş halde bir polisi dövmüş. Polisin gözü kör olmuş. Çocuğu göz altına almışlar. Geceden beri nezarette. Sen Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’la samimisin söyle çocuğu bıraksınlar ”  diyerek, suç olan bir iş için yardım istedi.

Ben de şu cevabı verdim:

” Ben hayatımda sigara içilmesine izin vermeyen, içkiye karşı biriyim. Nasıl şarhoş halde görev başın da ki polisi döven birisi için emniyet müdürü ararım? Buna yardımcı olamam. Sarhoş adam polis dövmüşse cezasını çeksin. “

Bu konuşmadan sonra bana düşman olan Vedat, ertesi gün köşe yazılarıma hakaret içeren yorumlar yazmaya başardı. Bende 4-5 gün sonra artık vedatın internetajans sitesinde yazı yazmamaya başladım. Bir müddet sonra da ergenekon operasyonundan tutuklanıp 1 sene civarında hapis yatıp tahliye oldu.

Fakat bu şahıs aradan 4 sene  geçtikten sonra , bu defa son 2 aydır sahibi olduğu internetajans.com sitesinde benimle ilgili iftira ve yalan haberler yaparak, olay çıkarmaya tahrik ediyor. İntikam almaya çalışıyor. Benim B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesi’nde ortaya çıkardığım trilyonluk aidat vurgunu haberlerini yazmamam için, bana iftira atıyor. Adı yolsuzluğa karışmış, hakkında çok sayıda davalar açılmış sözde Çamlıca sitesi idarecileriyle kamuoyunda beni küçük düşürmeye çalışıyor.

Şahıs zaten önce kişi ve kurumlara saldırıp iftira atıyor, dava açılırsa özür yazıları yazıp, yanılmışım diyor. Yani kişilere iftira atmayı alışkanlık edinmiş adeta. 2006 da başbakana ” Dandik Kasımpaşalı ” dediği için hakkında ceza ve hukuk davaları açıldı. Kendisi hakkında B. Çekmece savcılığına 2011/ 2420 soruşturma numaralı suç duyurusu da yaptım.”

KAYINPEDERİ DE AİDAT VURGUNU MAĞDURU.

Yenerer bunları yaparken, tekstilci kayınpederi İbrahim Döver’in de Alkent 2000 Çamlıca Bulvarında oturduğu ve aidat vurgunundan mağdur olduğu ortaya çıktı.

Belgeler, ses kayıtları yakında internete düşerse, herkes Yenerer in kim olduğu, Boran’ a neden saldırıp durduğunu görecek.

http://www.internetajans.com/default.asp?NID=103363

Yenerer in kendi sitesinde yazdığı yalan haber linki yukarda.

Haber: Adnan Eren

Büyük Haber…

http://www.buyukhaber.com/medya/vedat-yenerer-usta-gazeteci-dedigi-dursun-borandan-ne-istemis.htm

Kontrol Ediliyor

10068cf3df52a6b0ff81fe4971549f66

AKP Milletvekili adayından Topbaş’a suç duyurusu

Kaçak bariyerleri 5 senedir yıkmayan, suça seyirci kalan İstanbul’un AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar. ...