Başlangıç / Projelerim / Alman DB Frankfurt İstanbul seferleri başlamalı.

Alman DB Frankfurt İstanbul seferleri başlamalı.

images21FMAQF7Almanya Demiryolları Deutsche Bahn ( DB ) artık, Almanya Türkiye arasında hızlı tren seferlerine başlamalı.

Sermayesi 2,15 milyar euro civarında olan DB, Alman Devletinin önemli miktarda ortak olduğu şirket.

Dünyada hızlı, kaliteli tren taşımacılığı yapan, demiryolu seyahatini sevdiren, sayılı demiryolları arasında olan Deutsche Bahn, Türkiye seferlerinde büyük cirolar sağlayabilir. Her sene Almanya ve Avrupa’nın diğer devletlerinde yaşayan milyonlarca Türk aile tatil ve izin için Türkiye’ye geliyor.

Bu ailelerin büyük kısmı 24-25 saat süren karayolunu tercih ediyor. Binlerce km yolu gelirken, yorgun düşüyor. Kazalar yapıyor. Sınır kapılarında saatlerce eziyet çekiyorlar. Kötü muamele görüp, Bulgar, Roman polislerine keyfi trafik cezaları ödüyor. Taciz oluyorlar.

Yolculukları zehir. Tatilleri işkence oluyor.

DB ilk etapda Frankfurt- İstanbul arası hızlı tren ile oto kuşetli tren seferlerine başlıyabilir. Almanya , İsviçre, Fransa, Hollanda, İtalya, Belçika da yaşayan milyonlarca insan bu lüx ve hızlı trenlerle Türkiye’ye sıkca seyahat edebilir.

Oto kuşetli trenlerle isteyen arabalarını da kapalı vagonlara yükleyip, sağlıklı bir tatil yapma imkanı bulur. Otolaryla seyahat edebilir. Halen Avusturya Villah’dan Edirne’ye sefer yapan Optima firmasının oto kuşetli trenleri var.

Ama bu mesafeyi bazen 2 güne varan zamanlarda gelebiliyorlar. Zira Bulgaristan, Sırbistan da trenler pasaport kontrolü diye saatlerce keyfi bekletiliyor.

Deutsche Bahn bu yatırımı yaparken, AB üyesi Bulgaristan, Sırbistan dan büyük kolaylıklar görebilir. Yeni raylar döşeyebilir. Yatırım yapabilir. AB nin abisi nede olsa Almanya.

Bu para kazandıracak projeyi DB yönetimi süratle düşünmeli. Böylece hava ve çevre kirliliği önlenmiş, trafik kazalarında ölenlerin, yaralananların, sakat kalanların sayısı azalmış olur.

İşadamları iş, fuar seyahatlarını uçakla değil, DB’la yaparlar.

Deutsche Bahn’ı Türkiye’ye bekliyoruz..

Kontrol Ediliyor

Seks izni AK Parti’yi uçurur!

AK Parti’nin milletvekili adayından seks izni önerisi… 120 bin mahkum ve yakınını ilgilendiren diğer adı ...