Başlangıç / Projelerim / MAZBAATASIZ VEKİL İŞ BAŞINDA

MAZBAATASIZ VEKİL İŞ BAŞINDA

ozgecmis_foto-224x30012 Haziran seçimleri için AK Partiden milletvekili aday adayı olan Gazeteci Dursun Boran projeleriyle gündeme geldi.

Ver silah ruhsatını al milyar dolarını.

Malatya Ak Parti’den aday adayı olan gazeteci Dursun Boran, TBMM de yapmayı planladığı kanunları ve projeleri başbakan Erdoğan ve kamuoyu ile paylaşmaya başladı.

12 Haziran 2011 seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmeyen Boran, boş durmuyor. Mazbatasız milletvekili gibi çalışmaya başlayan Boran, yurt dışında ki gurbetçilerin triptikli araba problemleri, yurt dışına çıkışın özendirilmesi ve bir aylık yurt dışı masrafları kadar, gümrüksüz eşya getirilmesine imkan veren kanun teklifleri taslaklarını hazırlayıp Başbakan Erdoğan’ın özel kalemine gönderecek.

Kanun teklifi planlarını Malatya milletvekillerine ve il başkanlığı yönetimine sunacak Boran. Sonra bu tekliflerin kanunlaşmasına çalışacak. Dursun Boran Türkiye genelinde büyük dert olan taşıma ruhsatlarına dair kanun teklifini, www.turkiyehaberajansi.com daki köşesinde yazdı. İşte o yazı ve linki:

http://www.turkiyehaberajansi.com/koseyazilari/264/KHK-Ile-Silah-Ruhsatindan-1-milyar-dolar

KHK İle Silah Ruhsatından 1 milyar dolar

Ak Parti hükümeti hemen bir Kanun Hükmünde Kararname ( KHK ) yaparak hazinenin kasasına bir milyar dolar girmesini sağlayabilir.
Sadece İstanbul Valisinin önünde imza bekleyen 4 bin taşıma ruhsatı dosyası var.
Ankara, İzmir, Adana, Malatya, Bursa, Van hariç. Yani binlerce insan can güvenliğinden, meraktan taşıma ruhsatlı silah almak istiyor.
Bürokratik formaliteler ve valilerin keyfi uygulaması yüzünden, önce binlerce insana silah taşıma ruhsatı için dosya hazırlatılıyor.
Savcılık kağıdı, ikametgah senedi, sağlık kurulu raporu, fotoğraflar, dilekçeler, vergi levhaları vs.
Sonra dosyalar emniyet müdürlükleri silah ruhsat şubeleri ile, Valilerin özel kaleminde senelerce imza bekliyor.

Valiler bu dosyaları imzalamıyor. Vatandaş milletvekilleri, bakanların, siyasi parti başkanlarının kapısına gidiyor. İnsanlar meşgul edilip, zamanları çalınıyor.
Büyük rüşvetler vererek, silah ruhsatı çetesinden medet umanlar dahi var. Masum insanlar Valilerin keyfi yüzünden, kanunun arkasından dolanıp taşıma ruhsatlı silah almaya çalışıyor. 10 bin dolar rüşvet verenler olduğu söyleniyor.
İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı 3 ay evvel , sahte evraklar, hileli yollarla bazı iş adamlarına silah ruhsatı alan çeteyi ortaya çıkarıp, 40 kişiyi tutukladı.
Şimdi Ak Parti hükümeti hemen bir Kanun Hükmünde Kararname yaparak, taşıma ruhsatı almayı kolaylaştırmalı. Silah hobisinden devlet para kazanmalı.
İçki, sigara içme zevki olanlardan nasıl vergi alıyor ve bunlarla yol, baraj, hızlı tren, hava alanları yapıyorsa. Silah ruhsatından da sağlanacak parayla, asayiş hizmetleri verilebilir. Polisin terör olaylarında kullandığı mühimmatın faturası çıkmış olur.
Kanun şöyle diyecek:
Maliye Bakanlığı silah ruhsatı hesabına 5 bin lira yatıranlara, evrakları ile Valiliklere müracaatı halinde 1 ay içinde taşıma ruhsatlı silah verilir. Bu paraya ruhsat, vs. vergiler dahil değildir. Ayrıca silah ruhsatı alanlar, iki senede bir defa bir cezaevini ziyaret ettiklerine dair belgeyi ruhsat şubesine getirmek zorunda.
Hapishaneleri 2 senede bir ziyaret edenler, suç işlemenin ağır bedelini, görerek, nefislerini ıslah etmiş olacaklar. Belki de silah taşımaktan vaz geçecekler.
Bu 5 bin lirayı yatıran silah meraklısı iş adamı, MKE den bir 5 bin lira verip ayrıca silah da alacak. Etti 10 milyar lira.
Sadece İstanbul Valisi önünde bekleyen 4 bin dosyayı 5 bin le çarpınca trilyonlarca lira para eder. Alın size kaynak. Türkiye genelinde bu işten devlet 1 milyar dolar para kazanır.
Silaha karşı olanlar bu işe karşı çıkarsa, 1 milyar dolarlık kaynak göstersinler. Zaten suç işleyenlerin kullandığı silahlar ruhsatsız. Onlar silahı kolay buluyorlar.

Vergi veren iş adamaları ise, can ve mal güvenlikleri için senelerce bir silah ruhsatı alamıyorlar. Devlete küsüyorlar. Parayı verelim ama bizi yormayın diyorlar.
Bir silah müracaatı sırasında evrakların geçerlilik müddeti bir sene. Sonra savcılık kağıdı, tam teşekküllü hastaneden alınan heyet raporunun yenilenmesi gerekiyor.
Tam bir rezalet. Tam bir eziyet! Hani devlet hizmet için vardı?
Verin silah ruhsatlarını, alın bir milyar dolarınızı. İşte kaynak..
12 Haziran 2011 milletvekili seçimlerinde, Malatya’dan milletvekili olsaydım. Bu kanunu ben TBMM de hazırlayıp, çıkmasını sağlayacaktım.
Siyasiler bol keseden yardım ve para vaat ediyor. Kimi emekliye 13 ay maaş. Kimi mazot 1,5 tl olacak diyor. Kimin parasını kime dağıtıyorlar?

Para kaynağı ve proje açıklayan yok. Bizim vergilerimizle ağalık yapan çok!

Kontrol Ediliyor

Seks izni AK Parti’yi uçurur!

AK Parti’nin milletvekili adayından seks izni önerisi… 120 bin mahkum ve yakınını ilgilendiren diğer adı ...