Başlangıç / Yazılarım / Adliyede oto park problemi

Adliyede oto park problemi

Trafik sadece park yapan otoları çekiyor!
 
İstanbul Büyükçekmece Mimar Sinan Adliyesi civarında otopark sıkıntısı ve çekicilerin oto çekmesi yüzlerce insanı bıktırdı.  
 
oto-cekme-mim-sinan-cekici-adliyeBelediyeler otoparkı olmayan binalara, iş yerlerine ruhsat verir. Otopark için aldığı milyonlarca TL yi gereksiz işlerde kullanır. Otopark yapacağına, seçim parası yapar. 
Devlet kurumları otoparkı olmayan binaları kiralar hizmet resmi daire yapar. Vatandaş iş yapmaya, vergi yatırmaya gelir saatlerce otopark arar. 
 
Dursun Boran’ın haberine göre. Yanlışlıkla, kısa zaman için otosunu bir yere bıraksa, çıkışda bulamaz. Ya Trafik çekicileri çekmiştir. Ya yasak parkdan ceza yazılmıştır. Devlet eliyle, zulüm yani !
 
oto-cekme-mim-sin-adiye-2Bugün 19 Ekim 2015 saat 10.11 Mimar Sinan Adliyesi önü, senelerdir aynı yerlere park eden, yüzlerce Adliyeye gelmiş, davacı, davalı, şahit, avukat, yakınları. Aynı yere bırakmış otolarını, hak aramaya gitmiş, adliye koridorlarına. Kimi hamile, kimi sakat, kimi yaşlı.  Ama ne hikmetse B.Çekmece Trafik emrindeki 34 EC 2367 plakalı Trafik Çekicisinde görevli Trafik Polisi, önüne gelen otonun resmini çekip, aklı sıra delil üretiyor. Ceza yazıyor. Yetmiyor. 2 şer, ikişer arabaları çekiyor.  
 
Emniyetin Anlaşmalı olduğu otopark bugün iyi para kazanmıştır. 100 oto çekilmiş olsa geliri siz düşünün. Vatandaş duruşmadan çıkıyor, dava kazanmış sevinci kursağında kalıyor. Adliye önüne her zaman park ettiği otosu çekilmiş. Taksi tut. Oto parkı ara. Otoparka parası, trafik cezası öde. Toplam her arabaya bir çekilmenin bedeli 150 TL civarında. 
 
SENELERDİR HEP OTOLAR ÇEKİLİR. AMA KATLI OTOPARK YAPILMAZ.
 
CHP li B.Çekmece Başkanı Hasan Akgün, ” hizmetin temeli sevgidir ” diye bir laf bulmuş. Sağa sola yazıp, asıp durur. Nerde bu sevgi? Neden oto parkı olmayan/ kullanılmayan yere Adliye Binası izni verildi? Neden buraya hak aramaya gelecek vatandaşın otopark ihtiyacı düşülmedi. Tedbir alınmadı? 
 
Sadece oto çekmekle, trafik düzene girmez! Araba alan her vatandaş devlete milyonlarca dolar vergi ödüyor ki, devlet, yol, oto park yapsın. Nerede? Adliyenin altı otopark gibi, ama depo gibi kullanılıyor. Hakimler/savcılar, adliye personeli için özel otopark yapılmış. Onlar rahat etsin. Vergi veren vatandaş/seçmen ne olursa olsun ! Belediyeler, Şehirler arası gezi yaptırıp, 5-6 otobüsle yüzlerce insanı bedava geziye götüreceğine. Bu paralarla katlı semt otoparkları yapsın.
  
 

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...

Bir Cevap Yazın