Başlangıç / Yazılarım / Araba fiatına bisiklet, 40 bin TL

Araba fiatına bisiklet, 40 bin TL

47 senedir Türkiye’ye yurt dışından bisiklet ve aksesuarları ithal eden, onbinlerce insana bisiklet satan, Elektronik Mühendisi İzzet Koen. Bir ilk iş daha yapıp. Amerika’nın ünlü bisiklet firması TREK ’in 40 bin TL ye satılan yeni bisikletini ithal etti.

İstanbul Ortaköy Dereboyu caddesinde senelerdir, başta TREK olmak üzere değişik markalarda bisiklet satan, hemen her iyi bisiklete binenin tanıdığı 72 yaşında ki Koen. Amerika’dan TREK- Madone marka bisiklet getirdi.

Gazeteci Dursun Boran’ın haberine göre ; 22 Vitesli, 6 kilo 700 gram ağırlığında ki, full karbon, aero bisiklet, rüzgara karşı direnç gösteriyor. Vitesleri elektronik. Yokuşlarda rahat pedal çevirtip, yormuyor.

203 MODEL BİSİKLET VAR .

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik Fakültesi mezunu Koen. Evli 2 çocuklu. Erkek çocuğuda kendisi gibi Bahçeköy de bisiklet mağazasında her yaşta insana bisiklet satıyor.

Uzay Astronomi okuyan oğul, Sami Koen (47) babası gibi, herkese bisikleti sevdirmeye çalışıyor. Her ailede en az 1 bisiklet olması lazım diyor.

2 AYLIK SİGARA PARASINA BİSİKLET

800 TL den, 40 bin TL. ye kadar bisikletin olduğu günümüzde, bir insan 2 aylık sigara parasıyla bir bisiklet alabilir. Sigara içen 1 kadın ve erkeğin aylık sigara parası 400-500 TL civarında.

Bisiklet yolları, otoparkları artırılırsa, binlerce Türk insanı işden eve, pazara, markete bisiklet ile gideceğinden. Çevre, hava kirlenmeyecek. Trafik tıkanmayacak. Benzin, Mazot ithalatına milyonlarca dolar ödenmeyecek. Obezite artmayacak. Gelecek nesil, sağlıklı büyüyecek.

Resim’de. TREK Türkiye Distribütörü Koen. Dursun Boran’ın sorularını cevaplarken. 40 bin TL ye satılan yeni bisiklet ile görülüyor.

26c124791f99ce2f9000ead6682b345d

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...