Başlangıç / Yazılarım / Avukattan Hakime, Kalburüstü kişiler tehdidi !

Avukattan Hakime, Kalburüstü kişiler tehdidi !

İstanbul Büyükçekmece 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde, Av. Ali Polat skandal bir duruşmaya sebep oldu. Nüfus kullanarak, mahkeme hakimi Özge Kayakuzgun’a müvekkillerin “ kalburüstü kişler “ olduğunu söyleyip bilirkişinin yerinde inceleme yapmasını istedi.

05 Nisan 2017 saat 09.35 duruşmasının konusu Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Bulvarı’nda sözde aidat alacağıydı. Davalı Mediha Bayrak. Duruşmaya katılmadı. Davacı sözde çamlıca sitesi adına Av. A. Polat katıldı.

Mahkeme hakimi Özge Kayakuzgun ( 137507 ) katip Ziya Canyurt ( 188037 ) duruşmaya devam ederken, Hakim, Dava konusu, Kat Mülkiyetinden kaynaklı alacak dosyası için, tapu kayıtlarının geldiğini. Dosyanın bilirkişiye verilerek, bilirkişinin dava zamanına ait, karar defterleri, genel kurul kararları vs. evrakları inceleyebilmesi için, davacı tarafdan tüm evrakların kaleme getirilmesini istedi.

5 Nisan Avukatlar Gününde, mahkemeye tehdit gibi laf !

Avukat A. Polat. “ şimdiye kadar hep evraklar site yönetimi binasında incelendi ! Yine mahallinde inceleme yapılsın. Evraklar fazla. Getirmek zor olur. 295 kişinin oturduğu sitede Türkiye’nin Kalburüstü kişileri oturuyor “ dedi. “ Kalburüstü lafını duyan, salonda duruşma için bekleyen avukatlar şaşkın şekilde hakime baktı. Adeta, ne ilgisi var kalburüstü lafına diye bir birine bakıştılar.

Molierac ‘ın Kemikleri Sızladı !

Görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne hakime, hele ne iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst te tanımıyoruz. En kıdemsizin en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar tarih boyu köle kullanmadılar ama hiçbir zaman efendileri de olmadı! (Molierac)

Ünlü hukukcu Molierac böyle diyor. Bu söz, İstanbul Barosu’nun her sene binlerce yaptırıp üyelerine dağıttığı ajandanın ön sözü.

Avukatlar tarih boyu köle kullanmadılar ama hiçbir zaman efendileri de olmadı! Prensibini hakim kılmaya çalışan Baro’nun. Üyesi A.P. Adliyede kibarlığı, sosyal ilişkileri ile sevilen hakim Özge Kayakuzgun ‘a. Tehdit gibi laf ediyor. “  Müvekkillerim, Türkiye’nin Kalburüstü kişileri (!) “

Avukat demek istiyor ki; şimdiye kadar yanlışda olsa, bilirkişiler sözde site binasında inceleme yaptılar. İşi uzatma, bu yanlışa devam et !

“ Müvekkillerim, Türkiye’nin Kalburüstü kişileri (!) “ diyerek dolaylı hakime adeta göz dağı veriyor. Takdir sizin demiyor ! Sanki hiç adliyelerde, çuvalla, 10-15 kilo inceme için evrak, belge gelmemiş ?

Hakim, kibarca,  peki yerinde incele yapılsın dedi. Duruşmayı 21.06.2017 saat 10.00 a bıraktı. Bilirkişi keşif günü tayin etti.

Hukukun bittiği yerde tiranlık başlar. (John Locke)

 Bir günlük adalet altmış yıllık ibadetten faziletlidir. (Hz. Muhammed)

Kuvvetsiz adalet aciz, adaletsiz kuvvet de zalimdir. (Pascal)

Mutlak hak mutlak haksızlıktır. (Cicero)

AVUKAT MESLEK ANDI NE DİYOR ?

“Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağıma namusum ve vicdanım üzerine andiçerim.”
Şimdi karar verin, avukatın kalburüstü, anlayışı, bu meslek andına, ve Molierac anlayışına yakışıyormu ?

KALBURÜSTÜ ; YÖNETİCİ HAYALİ İHRACATCATTAN TUTUKLANDI.

Alkent 2000 Mahallesi  sözde çamlıca sitesi yönetim kurulu üyesi olan Süreyya Sıtkı Bektaş hayali ihracattan tutuklandı. Buna dair haber linki aşağıda !

Demek, kalburüstü değilmiş kimse, Kalburüstü diye dayatılan, gösterilmeye çalışılan onlarca kişi, battı. İflas etti. Hayali ihracattan mahkum oldu. İşlerini iyi yönetemediklerinden ekonomik krizlere, neden oldular. Sanık olarak haklarında çok sayıda suç duyurusu yapıldı.

http://www.haber3.com/guncel/alkent-yoneticisi-hayali-ihracattan-tutuklandi-haberi-1372142

Buda başka bir haber :

http://www.turkhabergazetesi.com/gundem/alkent-yoneticisi-sahtecilik-kacakciliktan-mahkum-oldu/3297

http://www.ahaber.com.tr/yasam/2014/08/24/site-denen-yer-mahalle-cikti

https://www.youtube.com/watch?v=y20mclk5FYY

http://www.haber3.com/guncel/neden-aidat-olmaz-karari-haberi-550202 ( İcra Hukuk Mahkemesi Hakimi Aynur Tekin Gül’ün AİDAT OLMAZ KARARI )

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına rağmen 295 kişiden sözde, site yönetimi olarak her ay aidat adı altında 3000 TL senede 36 bin TL  zorla para topluyorlar.

Senede toplanan para 7 milyon TL civarında.

Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur.

ANAYASA MADDE 10. Kanun önünde eşitlik.

Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.

Avukat, kalburüstü gafıyla Anayasanın 10. Maddesinide ihlal etti. Sınıf ayrımı yaptı. Bir mankende geçmişte, benim oyum ile, çobanın ıyu bir olamaz demişti !

AV. ALİ POLAT HAKKINDA, GAZETECİ DURSUN BORAN SUÇ DUYURUSU YAPTI. BAROYA ŞİKAYET ETTİ. KONUYA DAİR HABER LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ.

http://www.turkhabergazetesi.com/gundem/avukat-ali-polata-iftira-ve-suc-uydurmadan-suc-duyurusu/5140

Resim’de, Avukat A. Polat görülüyor.

39b12104caf8db69f53084e07ca63057

 

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...