Başlangıç / Yazılarım / Dursun Boran Cumhurbaşkanı, Başbakana mektup gönderdi

Dursun Boran Cumhurbaşkanı, Başbakana mektup gönderdi

İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Gazeteci Dursun Boran. GSM firmalarını ve cep telefonu abonelerini sevindirecek çalışma yaptı.
Belediyelerin baz istasyonlarına tecavüz gibi saldırı yapıp, Ulaştırma Bakanlığına bağlı BTK ( Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu ) dan izin alınmış olmasına rağmen, baz istasyonları için kendilerine harç ödeyip, ruhsat almaya zorlamalarının, hür teşebbüse ve haberleşme hürriyetine darbe olduğunu anlatan Boran şöyle dedi:
” GSM firmaları Vodafone ( eski Telsim ) Turkcell, Avea. Ulaştırma Bakanlığından milyonlarca dolar ödeyip lisans aldılar. Bu ruhsattır. Baz istasyonu kurulan her yer için, BTK dan zaten izin alınıyor.
Ama kaynaklarını, vergileri israf eden. festivallere, konserlere, gereksiz gezilere, yemeklere harcayan belediyeler, milyonlarca dolar borç içinde girince. Baz istasyonlarına ruhsat verilmesini yeni gelir kapısı gibi gördüler. Ayrıca her baz istasyonu için, belediyelerden ruhsat almaya zorluyorlar. Almayınca, yıkım, para cezası ile tehdit edip. Encümen kararları ile hem adliyeler, idari mahkemelerinin iş yükünü artırıyorlar. Hemde, baz istasyonu olan bina sahiplerini gereksiz davalar ile uğraştırıyorlar. Haberleşme hürriyetini, ekonomik, sosyal gelişmeyi engelliyorlar. Devlet vatandaş ilişkisini köreltiyorlar.
Türk ekonomisine milyarlarca dolar yardımı olan GSM firmaları, yüz binlerce insanı istihdam ediyorlar. İnternet ve telefon konuşması hizmetleri ile, insanların mutlu ve zor anlarında yanında oluyorlar. Trilyonlarca lira reklam bütçeleri ile ekonomiye can/ mesaj veriyorlar. Bir baz istasyonu bir kaç haftada binlerce dolar harcanarak kuruluyor. Hizmet verir hale geliyor. Sonra bir belediye başkanı çıkıp, senin ruhsatın yok. Kaçak inşaat yaptın. Yıkıyorum, yada harç yatır ruhsat al diye taciz ediyor.
4-5 metre anten kaçak inşaat olur mu ? 2-3 metrelik bacalara gizlenmiş baz istasyonu için İstanbul’un CHP li Belediye başkanı Hasan Akgün yıkım kararı gönderiyor. Ya ruhsat al ya yıkarım diyor. Ruhsat BTK dan alınmış. Belediye Bakanlıktan üstün kurum mu? Bir hizmet için bir tane ruhsat alınır. 10 yerden ruhsat alınmaz. Binlerce çatıda çanak antende kaçak o zaman?
Belediye başkanları, seçimlerde GSM firmaları abonelerine milyonlarca SMS gönderip, reklam yapıyorlar. Oy istiyorlar, projeerini anlatıyorlar. Baz istasyonları olmazsa, başkanların mesajlarını, reklamlarını kim okuyacak?
Ayrıca kapatılan baz istasyonları nedeniyle Bedaş gibi diğer elektrik dağıtım firmaları da milyonlarca TL zarar ediyor. Çünkü elektrik kullanılmıyor. “
KANUN YADA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BTK DAN BAŞKA, RUHSAT ALINMASI ZORUNLULUĞU KALDIRILSIN.
Dursun Boran’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin’e gönderdiği mektubun bir kısmı şöyle :
” Ekte Büyükçekmece Belediyesi 18.08.2015 tarih 824088 sayılı başkan yardımcısı Erdem Sunaçoğlu imzalı, resmi yazıda belediyeden izin alınmadan kurulan baz istasyonunun 5 gün içinde kaldırılması. Aksi halde 3194 sayılı İmar Kanununun 42 ve 32. maddelerine istinaden para cezası ve yıkım kararının Encümence alınacağı. TCK ( Türk Ceza Kanunu ) 184. maddesince savcılığa kaçak yapıdan suç duyurusunda bulunulacağı, encümen kararını yerine getirilmemesi halinde yıkımın belediyece yapılacağı masrafların bina sahibinden tahsil edileceği, ” TEHDİTKAR ” şekilde yazıyor.
Keyfi, kanunsuz uygulamalarıyla tanınan, 2 başkan yardımcısı Eresin otel sahibinden 500 bin dolar rüşvet almaktan tutuklanan. B.köy 6. Ağır Ceza Mahkemesinde mahküm olup, memuriyetten men edilen belediye başkanı Hasan Akgün. İnsanları zor durumda bırakmak, encümen kararını aldırıp, yıkım yapmasını engelemek için Vodafone Tebligatın 5. gününde, baz istasyonu çatımızdan 9 saatlik çalışma sonucu söküldü.
Sn Bakan, baz istasyonlarına terör estiren bu başkan ve zihniyetini engellemezseniz, artık Türkiye’de yatırım yapacak yerli/yabancı yatırımcı BULAMAZSINIZ ! Aşağıdaki linklerde başkan ve yardımcılarının yolsuzluk, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma suçlarından mahkum olduğu, yardımcılarının görevden alındığını göreceksiniz.
Netice- Talep : 3 Y (Yasaklar, Yokluklar, Yolsuzluklar )  ile savaşmak için iktidar isteyen Ak Parti’nin bakanı olarak, bu belediye ve belediyelerin baz terörünü engelleyin.
Ya yeni kanun yapınız, yada kanun hükmünde kararname ile GSM firmaları, her türlü hizmet ve baz istasyonu için sadece Ulaştırma Bakanlığına bağlı BTK dan izin alırlar. Belediyelerden ayrıca ruhsat almaları gerekmez.
Diyen kesin hükümlü. Karar çıkartınız. Sökülen baz istasyonlarının DERHAL takılmasını sağlayınız!
BİLGİ İÇİN :
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan
Başbakan Ahmet Davutoğlu
Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu “
Aşağıda ise Boran’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği baz mektubunun işleme alındığına dair, Cumhurbaşkanlığının gönderdiği cevabi yazı görülüyor.
Sayın DURSUN BORAN ,
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine göndermiş olduğunuz başvurunuz alınmıştır. Göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederiz. Başvurunuz yasal sürede ilgili Kurum/Kuruluş tarafından değerlendirilip sonucu e-posta/posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir.
İyi günler dileriz. Başvuru Numaranız :51802

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...