Başlangıç / Yazılarım / Gasp davasında 5. Celse yapıldı

Gasp davasında 5. Celse yapıldı

Gazeteci Dursun Boran’ın çökerttiği. İstanbul Büyükçekmece 11. Asliye Ceza Mahkemesinde Gasp Çetesi davasının 5. Celsesi yapıldı. Hakim Şura Genç Toy. Çete üyelerinin telefon kayıtları, baz istasyonu sinyallerini istedi.

Büyükçekmece, Hadımköy yolunda Tapu ve bankadan çıkanları gasp eden, çete 23 Eylül 2016 da gazeteci Dursun Boran’ı jeepinde  gasp etmek isterken, polisce yakalandı.

Emir Şengül, Halit Perktaş, Özgür Perktaş adlı, çok sayıda sabıkası olan çete üyelerini avukat İlhan Akdağ savundu. Müşteki Dursun Boran, avukatsız duruşmaya girdi.

GAZETECİNİN DUYARLILIĞI POLİSCE TAKDİR EDİLDİ.

Dikkati sayesinde gasp edilmekten kurtulan Boran, kamu düzeninin korunması için, yaşlı, emekli, kadınların gasp edilmemesi, firar ve yakalanan çete üyelerinin en ağır şekilde cezalandırılması için, her duruşmaya gidiyor. Saatlerce duruşmayı bekliyor.

SON DURUŞMADA 5 SAAT BEKLEDİ .

Halit Perktaş, Özgür Perktaş adlı çok sayıda sabıkası olan, cezaevi firarileri cezaevine götürülürken kaçırılmıştı. 7 aydır yakalanmadı.

18 Nisan 2017 saat 10.55 de ki duruşmaya, 10.00 da giden müşteki Dursun Boran. 13.30 da başlayan duruşma için yaklaşık 5 saat duruşma saatini bekledi. Metris cezaevi önünde polisin elinden kaçırılan Emir Şengül, 2 ay sonra Ankara da yalanıp Sincan cezaevine kondu. Emir, duruşmada Gasp eylemini inkar edince, Boran, hakimden olay günü sanıklara ait telefon sinyalleri, konuşma ve sms kayıtlarının BTK dan istenmesini talep etti.

Hakim Şura Genç Toy, talebi kabul etti. Olay nasıl olmuştu :

23 Eylül 2016 saat 17.10 da Albaraka Bankasına telefon, su faturalarını yatırıp çıkan, Dursun Boran. Banka önünde açık otoparkda duran Jeepine bindi. 10 saniye sonra sakallı, şişman, beyaz gömlekli 25-30 yaşlarında biri, Jeepin ön kapısını 2 defa sert şekilde açmak istedi.

Şüphelenen Boran arabasından inip, adının sonradan Emir Şengül olduğunu öğrendiği gaspcıya ne oluyor. Niye kapımı zorladın dedi. Gaspcı, bağırarak küfür etti. ” Dağıtacam şimdi her tarafını ” dedi. Bu arada Boran. Cep telefonundan Emir’i, yanında bekleyen adının sonradan Halit Pektaş olduğunu öğrendiği diğer arkadaşını ve 34 JM 2572 plakalı siyah kapısı açık bekleyen BMW ile direksiyonda, arabayı çalışır halde bekleyen 3 kişiyi videoya çekti.

PANİK OLUP KAÇTILAR .

Gazeteci Boran’ın kendilerini kameraya çektiğini gören 3 gaspcı TEM Hadımköy gişelerine doğru kaçtı. Boran 155’i aradı. 10 dakika cevap vermeyince. Asayiş Şube Müdürü ve İl Emniyet Müdürü Özel Kalemi ardı. Gasp olayını ihbar etti.

Yapılan telsiz anonsu ile, civardaki bankalar önünde görevli sivil güven timleri, sert kalkış yapan BMW den şüphelenmiş. Anonsuda duyunca takibe başladı. Silivri yolu üzerinde Metro Turizm dinlenme tesislerinde duran 3 gaspcı. Polislerce çembere alındı. Arabayı kulanan gasp çetesi üyesi kaçarken. Polisler Halit Perktaş ve Emin Şengül’ü yakaladı.

ÇALINTI ARABANIN ÖNÜNDE BAŞKA, ARKASINDA BAŞKA 2 AYRI PLAKA ÇIKTI.

Bir saat öncede aynı arabayla, B.Çekmece Tapudan çıkan Van’lı, Yalçın Kırergin’in sokakta park ettiği arabasının camını kıran gaspcılar para aramışlar. Para bulamayınca arabanın her yerini parçalamış. 25 bin TL zarar vermişler. Bu olaydan sonrada, Gasp için Hadımköy yolundaki bankaların önüne gelmişler.

Gaspcıların kullandığı otonun çalıntı, önünde 34 DN 6165, ARKASINDA 34 JM 2572 iki sahte çalıntı plaka çıktı.

10 GÜN ÖNCE HAPİSTEN ŞARTLI TAHLİYE OLMUŞ .

Yakalanan gaspcılardan Malatyalı, Konya Ereğli doğumlu, Halit Perktaş, gasp, hırsızlık, yaralama, otodan hırsızlık vd suçlardan dan 10 seneye mahkum olmuş.  40 suçtan kaydı var. Silivriden yatarken 10 gün önce şartlı tahliye olmuş. Emir Şengül , gasp, yağma, kasten yaralama, kapkaç gibi çok sayıda suçdan araması olan sabıkalı.

Banka takipli gasp yapan hırsızlar, Nitelikli gasptan yargılanacaklar.

ESENYURT KIRAŞ ASAYİŞTE SORGULANAN, SANIKLAR B.ÇEKMECE ADLİYESİNDE TUTUKLANDI.

Tutuklanan gaspcılar, Gayrette Asayiş Şubeden Metris Cezaevine teslim edilmeye götürülürken, Metris önünde 7-8 kişilik diğer çete üyesi Polislere saldırdı. Elleri kelepçeli 2 gaspcıyı polisden kaçırdılar. Havaya ateş eden polisleri döven çete üyeleri, Halit Perktaş ve Emir Şengül’ü kaçırdı.

7 AYDIR KAÇIRILAN 2 GASPCI HER YERDE ARANIYOR.

Asayiş şube dedektifleri, 2 gaspcıyı yakalamak için 7 AYDIR , her gece 10 yeri basıyor. Evlerde aramalar yapıyor.  Hala bulunmadılar. Yakalanırsa gaspcılar diğer yarım kalan 10 yıllık hapis cezasınıda yatacaklar. Tahliyeleri yanacak.

GAZETECİ DURSUN BORAN’A POLİSTEN TEŞEKKÜR. 

Duyarlı davranıp, Polise yardımcı olarak kamu düzenini bozan. Suç çetelerini yakalatan, suçularla mücadele eden. Gazeteci ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Dursun Boran’a. Esenyurt İlçe emniyet müdürü Muharrem Yazgan, My. Alpaslan Yanar, Asayiş, araştırma Şube Amiri Enis Arslan, Polis memuru İsmail Çetiner TEŞEKKÜR ETTİLER.

Parası ve eşyası gasp edilmedi halde, gasp girişiminin üzerine giden Boran. Saatlerce telefon çalışması yapıp, polisi yönlendirdi. Gaspcıların, başka emekli, işadamı, esnaf, kadın, erkek yüzlerce insanın mağdur olmasına engel oldu.

Resimde 2 firarı gaspcı görülüyor.

ebb510403215ccebe97578bdba428bb1

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...