Başlangıç / Yazılarım / Gümrük müşaviri Metin Korkmaz’a iftira davası

Gümrük müşaviri Metin Korkmaz’a iftira davası

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği üyesi Mehmet Metin Korkmaz’a iftira ve hakaretten yeni bir suç duyurusu daha yapılacak.

İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 Mahallesi’nde sözde çamlıca sitesi yöneticilerinden Diyarbakır, Kulp ilçesi nüfusuna kayıtlı, Metin Korkmaz. Gazeteci Dursun Boran’a iftra ve hakaret edip, suç işlediği için Büyükçekmece Savcılığına hakkında suç duyrusu yapılacak.

Mahalleyi site gibi gösterip yönetmeye çalışan, CHP li B.Çekmece Belediye başkanı Hasan Akgün ve bir gurup ile ortak hareket eden, villa başı ayda 3 bin TL senede 35 bin TL civarında hukuka ve ahlaka aykırı para toplayan Metin Korkmaz hakkında, Dursun Boran B.Çekmece savcılığına 2016/ 2586 Soruşturma nolu suç duyurusu yaptı.

SAVCIYA İFADE VERİRKEN İFTİRA ETTİ ! TEKRAR SUÇ İŞLEDİ.

b7ae4e1aad102726d7020057c3547de2Gümrük müşaviri Metin Korkmaz, 14 Mart 2016 saat 13.10 da, soruşturma savcısı Ömer Faruk Aksünger, emriyle Büyükçekmece Karakolunda Polis Mümin Baycu, Polis Mehmet Erkan’a ifade verdi.

Neden kamu yollarına bariyer koyup, mahalleyi site gibi gösteriyorsunuz. Bağımsız parsellerde ki villalardan ayda 3 bin TL senede 35 bin TL Toplamda 6 milyon TL ( 6 Trilyon TL) para topluyorsunuz? Vermeyenleri, başta Dursun Boran olmak üzere, hukuka aykırı icra takibi ile taciz ediyorsunuz ? Sorusuna şu cevabı verdi :

“ Tapuya tescil yönetim planımız var. ( Yönetim planı iptali için Dursun Boran’ın açtığı dava Yargıtay da devam ediyor )

Kat Mülkiyetine geçildi. ( Kat Mülkiyetine geçme iptalinin iptali için Dursun Boran dava açtı. Dosya Yargıtay da )

Dursun Boran , yıllardır aidat ödemiyor. Bizde icraya verip, gecikme faizi ile birlikte paraları tahsil için davalar açıyoruz. Bize karşı kin , duyuyor. ( Her villa bağımsız parsel üzerine kurulu, elektrik, su, doğalgaz, saatleri  bahçıvanları ayrı. Çöpü Belediye topluyor, Asayişi Polis sağlıyor, Sokakları Bedaş, Belediye aydınlatıyor . Neye para ödenecek? 1 km ilerde 20-25 kişini kullandığı tesis var. Senede 1 milyon TL zarar ediyor. Kullanan parasını ödesin )

Dursun Boran, kişilik , davranış bozukluğu sergilemekte. ( Ahlaksız, kanunsuz işlere suç duyurusu yapıp, enayi olmamak, haraç vermemek davranış bozukluğumu, aydın her insanın yapması gereken eylem mi ?)

Bu şahıs neyi nereye şikayet edeceğini bilmez oldu (!) ( Onun için mi, tüm kanunsuz, kaçak kapılar, kulubeler yıkıldı. TBMM de tüm pislikleriniz soru önergesi oldu. Özel Güvenlik İzni iptal edildi. )

Boran, milyon dolarlık villada oturuyor. Nasıl aidat ödemeden beleş, bedava yaşarımın derdine düşmüş ! (  Her villa bağımsız parsel üzerine kurulu, elektrik, su, doğalgaz, saatleri  bahçıvanları ayrı. Çöpü Belediye topluyor, Asayişi Polis sağlıyor, Sokakları Bedaş, aydınlatıyor Neye para ödenecek? 1 km ilerde 20-25 kişini kullandığı tesis var. Senede 1 milyon TL zarar ediyor. Kullanan parasını ödesin )

Kanunsuz, kaçak işlere mahalle sakinlerini zorla ortak etmek isteyen M. Korkmaz ve diğer 6 kişi hakkında Dursun Boran yeni bir suç duyurusu yapacak. Bunlar, Burak Dalgıç, Orkun Altınbaş, Numan Altun.

GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ DERNEĞİNDEN İHRACI İSTENDİ.

Dernek üyeliğini pek çok yerde, kullanıp nüfus ticareti yapan M.Kokrmaz’ın , dernekten ihraç edilmesi için daha önce İTO ya şimdide Gümrük Mşavirleri Derneği başkanı Serdar Keskin’e maille şikayet edildi.

MAHALLE HAKKINDA BİLGİ.

Bağımsız parsel üzerine kurulu 2 katlı villaların elektrik, su, doğalgaz saatleri bağımsız, bahcıvanları ayrı. Çöpleri Belediyenin toplamasına, asayişi Polisin sağlamasına, kamuya terk sokakları Bedaş ın ücretsiz aydınlatmasına ( aydınlatmak zorunda olmasına rağmen ) 294 kişiden site yönetimi olarak her ay Koruma Gideri ( Güvenlik parası) adı altında 3.200 TL senede 35 bin TL aidat adı altında zorla para topluyorlar. Senede toplanan para 6 milyon TL civarında. Bu şüphelilerin ifadesinde görülüyor .

Alkent 2000 sitesi 1987 de 7 Tepe ve Çamlıca diye 2 kısımdan oluşan bir yerleşim yeri iken B.Çekmece Belediye Meclisinin 24.10.2000 gün ve 9 sayılı kararıyla MA H A L L E yapıldı.  3 Haziran 2001 Pazar yapılan seçimle bu işlem tamamlandı. Mahalle muhtarı seçildi. Böylece site yönetimi, yönetim planı, işletme projesi tüm yönleriyle hükümsüz kaldı. Yeni yönetime, yönetim planına ihtiyaç yoktur.

FETÖDEN TUTUKLANIP İHRAÇ EDİLEN İSTANBUL VALİSİ H.AVNİ MUTLU’YA PLAKET VERMİŞTİ.

Mahalle girişine, kamu yollarına bariyer konmasına göz yumması için zamanın valisi Mutlu’ya plaket verenler arasında resmi çıkan M.Korkmaz ın , senede 35 bin TL aidat verirken , kaç lira vergi verdiği İstanbul Gelir İdaresine soruldu.

İLGİLİ HABERLER :

http://www.ahaber.com.tr/yasam/2014/07/20/aidat-paralariyla-erzak-dagitmislar

Kaçak bekci kulubesi ortak gider mi sayılacak ?

http://www.turkhabergazetesi.com/gundem/kamu-yoluna-bariyer-koyanlarin-beraat-kararini-yargitay-bozdu/3741

http://www.abcgazetesi.com/luks-sitenin-yonetimine-dolandiricilik-davasi-17828h.htm

http://arsiv.gercekgundem.com/?p=498681

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...