Başlangıç / Yazılarım / Talep olmadan tahsis olmaz. Dışişleri triptikli oto

Talep olmadan tahsis olmaz. Dışişleri triptikli oto

Geçen hafta triptikli oto yazım çok ilgi gördü. Yüzlerce teşekkür maili aldım. Posta 212’nin konuya dair ilgisinden Amerika’da yaşayan Türk vatandaşlarımız çok mutlu. Kanunun çıkmasını herkes bekliyor.

Bürokrasi de bir söz vardır: Talep Olmadan Tahsis Olmaz!

Bu her iş de böyledir. Dünyanın tüm devletlerinde Türk vatandaşlarımız, dernekler bulundukları Türk elçilikleri, konsolosluklarına, TBMM Dışişleri Komisyonu başkan ve üyelerine.

Aşağıda ki linkte komisyon üyesi milletvekillerinin adları irtibat adresleri var.

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/komisyon_uyeleri_sd.uyeliste?p1=11&p2=9

Komisyon başkanı Volkan Bozkır eski Büyükelçi, Stuttgart M. Konsolosu, OECD Daimi Temsilciliği Müsteşarı, New York Başkonsolosluğu yapmış, konuya vakıf isim.

Komisyonda CHP İstanbul Milletvekili, Hürriyet e. başyazarı Oktay Ekşi. MHP’li üye Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Tuncay Toskay gibi teşkilatçı üyeler var.

Talep yapılırsa, Tahsis olacaktır. Triptikli oto kanunu ekonomiyi de canlandıracak. Ro Ro (Büyük yük, konteynır, kamyon-tır, araba taşıyan gemi) gemileriyle denizden binlerce oto Amerika’nın , Avrupa’nın limanlarından Türkiye ye gidip gelecek. Gemi taşımacılığı yapan İstanbul Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası üyeleri milyarlarca dolar kazanacaklar. Devlet daha çok vergi kazanmış olacak.

İLETİŞİM MERKEZİ BİMER’E YAZIN.

Aşağıda bu talep ve şikayetleri bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sıkça dinlediği merkezin irtibat linkini tıklarsanız sayfa açılacak talebinizi yazacaksınız.

HERKES TELEFON AÇSIN.

Alo 150 Bimer’in telefonla şikayet / talep / teşekkür yapıldığı yer. Her hafta yüzlerce “ triptikli oto kanununu yapın “ talebi gidince bu kanun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden evvel çıkar.

Ya da Gümrük Ticaret Bakanlığı Gümrük mevzuatında derhal bir günde değişiklik yapar. Bu konu yine çözülür.

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

İllerinizin Milletvekillerine mailler yollayın. Faxlar çekin Talep tahsis meselesi. Söylenerek değil. Söyleyerek netice alınır!

DİLEKÇE ÖRNEĞİ:

Başbakanlık Makamına New York 14 Nisan 2014

Ankara

Triptikli araba mevzuatına göre Türkiye’ye giriş yapan yabancı plakalı otolar 6 ay kalabiliyor. Bunun öncelikle sınırsız yapılması, ya da en az 2 sene Türkiye’de kullanılmasına imkan veren kanun yapılmasını talep ediyorum-ediyoruz.

Ad Soyad.

Meslek- Adres.

TRT, A.A , CHA, İHA, DHA HABER YAPIP GÜNDEMDE TUTMALI.

TRT, AA ( Anadolu Ajansı ) yurt dışındaki vatandaşlarımızın verdiği vergilerle yayın yapan kurumlar. New York ve diğer şehirlerdeki TRT, A.A büroları ile CHA, DHA, İHA temsilcileri triptikli otolara dair haberleri abonelerine servis yapmalı.

TADF ( Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ) başkanı Atilla Pak ve yönetim kurulu üyesi Avukat Ayhan Öğmen. Konuyu basın ve TBMM ne taşıyarak kişi/ kurumları harekete geçirebilir.

19 senedir New Jersey de çalışan VIP Kuaför sahibi, Ekrem Güven. 40 senedir Amerika’da yaşayan emekli Rıfat Bertan. Senelerdir New Jersey’de emlakçılık yapan işadamı Muhteşem Bocu. Öğretmen Erdal Yılmaz. New Jersey de ki Yakamoz Restoran sahibi Posta 212 okuru Ramazan Bey. Bu yaz tatiline triptikli oto kanunu çıkmış olarak gidip, özgürce arabalarıyla memleketlerinde düğünlere, derneklere katılıp, seçimlerde oy kullanmak istiyorlar.

Vergi veren, Türkiye ye yatırım yapan yurt dışında ki Türkler triptikli otolarına özgürlük istiyorlar.

Ak Parti 3 Y ile mücadele edeceğini vaad etmişti. Yasaklar, Yolsuzluklar, Yokluklar…

http://posta212.com/kose-yazisi/talep-olmadan-tahsis-olmaz-disisleri-triptikli-oto

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...

Bir Cevap Yazın