Başlangıç / Yazılarım / Tazminat davasıyla TEHDİT EDİYORLAR.

Tazminat davasıyla TEHDİT EDİYORLAR.

Hakkında çok sayıda İstanbul B.Çekmece adliyesine suç duyurusu yapılan Avukat Poyraz Uçkay. Amerika da yayın yapan Sultan Magazine Dergisini tazminat davası açmakla tehdit edip. Bir haberin yayından kaldırılmasını istedi. Bu Anayasa daki Basın Hürriyetini, ifade hürriyetini ihlaldir.

25 Mayıs 2014 de yayınlanan  “Site Müdürünü kovdular” başlıklı  haberi gerçek dışı diye yayından kaldırılmasını isteyen Av. P.U. Kovulan site müdürünün ” kendi isteğiyle istifa ettiğini ” yazmış.
SORUYORUZ?
1-  işsizliğin had safhada olduğu zamanda ayda 6 bin TL net maaş alan. Yemek, cep telefonu vb. imkanları olan işi, kim durup dururken bırakır?
2- Haber kişilik haklarına saldırı değil. Kamuoyunu bilgilendirme maksatlıdır. Gerçektir. İnsanlar Asgari ücretli iş bulamazken, asgari ücretin 6 katı bir site müdürüne maaş vermek. İnsanların aidatlarını israf etmektir. Ve bir haberdir. Tahsin Özden Kovulmuştur ! Bu çamlıca site yönetimince teyit edilmiştir.

Eski yönetim görevden gidince, onların getirdiği müdür ilede kimse çalışmak istemedi.

765-300x246İşte o basın hürriyetini tehdit eden Av. P.U ‘nun gönderdiği e- mail:
“Sayın Yetkili,
Bu e-posta hem İngilizce hem de Türkçe olarak yazılmıştır.
Şirketinizin Sultan Magazine isimli web sitesinin sahibi olduğu tespit edilmiştir. (www.sultanmagazine.com) Bu site, Türkçe haberler içermekte olup ülkemizde internet üzerinden haber kaynağı niteliği taşıyan bir web sitesidir.
25 Mayıs 2014 tarihinde sitenizde “Site Müdürünü kovdular” başlıklı bir haber yayınlanmıştır. Bu haberde sözü geçen site müdürü müvekkilim Tahsin ÖZDEN’dir. Haber içeriğinde müvekkilimin adı geçmektedir.
Bu haber gerçek dışı beyanlar içermekte olup, müvekkilimin kişilik haklarına saldırı teşkil etmektedir. Müvekkilim işten kovulmamış, kendi isteğiyle istifa etmiştir. (İşten kendi isteğiyle istifa ettiğini ispata yarar belge ektedir.) Web sitenizin gerçek dışı bilgiler veren Dursun BORAN isimli bir haber kaynağı bulunmaktadır. Bu şahıs müvekkilimle davalaşmakta olup, sırf bu sebeple kasten kötü niyetli olarak yanlış bilgilerle haber yaptırmaktadır.
Gerçek dışı beyanlar içeren haberi “müvekkilimin istifa ettiğini belirtir şekilde” düzeltmenizi, müvekkilimin kişilik haklarına saldırı teşkil eden eyleminize ilgili haberi kaldırarak veya düzelterek son vermenizi talep eder, 2(iki) gün içerisinde bu talebimiz yerine getirilmediği takdirde yayımcı hakkında yasal yollara başvuracağımızı ve ayrıca tazminat talep edeceğimizi bildiririz.

Kontrol Ediliyor

BURAK DALGIÇ NUMAN ALTUN

İftira atan site yönetiminin TUTUKLANMASI istendi

Ya aidat altında haraç verirsin. Yada Fetö’cü diye ihbar ederiz (!) İstanbul B.Çekmece Alkent 2000 ...

Bir Cevap Yazın